Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1805
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potrącenie w centrum

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 stycznia 2008, 8:18
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
Kobieta wpadła pod samochód u zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze.

Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem. Poszkodowaną przewieziono do szpitala. Dochodzą szczegóły dotyczące wypadku.

Aura sprzyja kolizjom i zdarzeniom drogowym. Pada deszcz i jest bardzo ślisko, zwłaszcza tam, gdzie do niedawna jeszcze zalegał śnieg. Jazdę utrudnia kiepska widoczność. Policja apeluje do pieszych i kierowców o rozważną jazdę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~... 17-01-2008 8:36
fakt faktem, że kierowcy są różni.. jedni ostrożniejsi, z wyobraźnią.. inni zaś myślący jakby tu najszybciej dojechac do celu, ale jezęli chodzi o pieszych to wszyscy powinni być ostrożniejsi i z wyobraźnią. za siebie i za kierowców.
~??? 17-01-2008 9:06
Może tak Policja przestanie apelować i zacznie wypisywać bloczki mandatowe! Piesi są również uczestnikami ruchu drogowego ale karanie tych, którzy łamią przepisy jest sporadyczne (żeby nie powiedzieć: epizodyczne). Służby mundurowe ewidentnie udają, że nie widzą piechurów nieprzepisowo maszerujących przez jezdnie. Dlaczego mandat może być formą "edukacji" dla kierowcy a dla niesfornego pieszego już nie? Kierujący pojazdem startuje od 50zł wzwyż za byle wykroczenie a piesi są tylko upominani, pouczani. Regularne kontrole najbardziej zagrożonych miejsc i odpowiednie nagłośnienie w mediach (z podaniem ilości ukaranych) z pewnością zmusi do refleksji nad własnym portfelem. Jeśli jednak mundurowi zdecydowaliby się zadbać o wstrząsową edukację pieszych a przy tym wzbogacić trochę budżet państwa to szczególnej uwadze polecam: -skrót na alei Jana Pawła II przy markecie Carrefour -skrót na alei Jana Pawła II przy Simecie -skrót na ul.Różyckiego między Rondem i Ryneczkiem -przejścia między Rossmanem, salonem Orange a ul. Długą -skrót na ul. Wolności przy ul. Szewskiej
~R.M. 17-01-2008 9:31
Zgzdzam się -jestem i kierowcą i pieszym , ale w przypadku kiedy jestem na ,,słabszej pozycji"-jako pieszy, zawsze uruchamia się u mnie instynkt samozachowawczy- najlepszy ,,przepis" jaki wymyśliła natura.Co z tego, jeśli będę przechodził na zielonym a rozjedzie mnie naćpany albo pijany albo ślepy dziadek- zawsze będe poszkodowany(jeśli uda mi się przeżyć). POLECAM- najlepsza pod słońcem metoda , albo sposób na przeżycie - pozwól niech zadziała INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY.
~Iza 17-01-2008 14:16
"...apeluje do pieszych (i kierowców) o rozważną jazdę." Nie ma sprawy, droga redakcjo, jako pieszy jeżdżę zawsze ostroznie. :-D
~ 17-01-2008 16:15
proponuję zwrócić szczególna uwagę na pieszych i rowerzystów którzy gdy znajdują się w pobliżu ulicy ( chodnik, przejście dla pieszych czy sama ulica ) zachowują się jak święte krowy i nie zwracają uwagi na innych (staną takie babcie na środku przejścia lub wyjazdu z jakiejś posesji i pie... głupoty)
~BDK 17-01-2008 20:55
Też jestem za tym aby zacząć karać pieszych- zatrzymałem sie dzisiaj przed zieloną strzałką (syg. S-2) nikt nie wchodzi na przejscie to wjezdzam na skrzyżowanie, patrze w lewo czy nic nie jedzie a tu baba nagle zmienila zdanie i wbiega mi przed auto myśląc ,że ją widzę!!! mimo tego ,że zachowałem szczególną ostrożność to nie mam oczu wokół dupy!! tak samo wiczorem jak auto oślepia z przeciwka a dojezdza sie do przejścia to też g*** widać! niektorzy ludzie nie majacy prawo jazdy nie zdaja sobie sprawy jak to wyglada zza kółka, pozatym nie znają przepisów ruchu drogowego i poprostu pchają sie do piachu! czego nikomu nie życzę.
~Lio 17-01-2008 22:52
Karać pieszych? co za bzdury tutaj wypisujecie! Każdy kto prowadzi samochód, powinien mieć oczy i zdrowy rozsądek i jechać dużo duzo wolniej, zwłaszcza w mieście. Chyba juz zapomnieliście o dwóch wypadkach śmiertelnych na pasach w ciągu ostatnich 6 tygodni. A władze miasta jak nic nie robiły w tym kierunku, tak dalej nie robią !!!
~do Lio 18-01-2008 7:43
To Ty bzdury wypisujesz, kre**nie!!! Pieszych również obowiązują przepisy RD. Brak kar spowodował,że potracili instynkty samozachowawcze (zwłaszcza osoby starsze). Poza tym pchają się przez ulicę gdzie popadnie. Gdy wtargną na jezdnię wychodząc np. zza innego pojazdu - kierowca nie ma szans!!! Więc jeszcze raz: KARAĆ, KARAĆ tak samo rygorystycznie jak kierowców, którzy łamią TO SAMO PRAWO!!!
~Lio 19-01-2008 23:29
No właśnie! odezwał się jeden z tych którzy najczęściej powodują wypadki!!! Nie nazywaj mnie k...nem? gdyż sam jesteś idiotą !!! Gdybys był choć raz był za granicą, to wiedziałbyś jaka kultura obowiązuje w cywilizowanych krajach !!!! A właśnie przez takich idiotów jak Ty, pieszy czeka łaskawie bardzo długo aż ktoś go przepuści na pasach!!! A swoja drogą nie spotkałem na łamach tego forum tak kretyńskiej wypowiedzi !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group