Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6996
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Postaw na siebie! Przeciw wykluczeniu społecznemu

Niedziela, 30 października 2011, 7:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 października 2011, 7:56
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Postaw na siebie! Przeciw wykluczeniu społecznemu
Fot. Agrafka
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze zorganizował wczoraj festyn integracyjny w ramach akcji „Postaw na siebie”. Nie zabrakło występów, artystycznych, stoisk stowarzyszeń społecznych i aktywizujących ludzi oraz smacznych przekąsek i dobrej zabawy.

W festynie mógł wziąć udział każdy. Pojawili się wystawcy nie tylko z Jeleniej Góry, ale również z Mysłakowic, Sosnówki, czy Dąbrówki. Swoje prace artystyczne zaprezentowali członkowie domów społecznych, organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, emeryci i renciści. Powiatowy urząd pracy służył dobrą radą i informacjami na temat różnych projektów aktywizacyjnych.

– Festyn został zorganizowany po to aby zwrócić uwagę na walkę z wykluczeniem społecznym i program „Postaw na siebie”. Osoby, które zakwalifikowały się do tego programu, kształtują swoje postawy, zdobywają różne umiejętności, które pozwolą im znaleźć się na rynku pracy. Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych, ale również tych, które z różnych przyczyn nie mogą znaleźć pracy i są wykluczani np. ze względu na wiek. Każdy z nas ma w sobie ogromny potencjał, trzeba jedynie go odkryć i dobrze wykorzystać – powiedział Andrzej Marchowski, konferansjer festynu. Jego gośćmi byli, między innymi, posłanka Zofia Czernow, naczelnik wydziału dialogu społecznego Zygmunt Korzeniewski oraz dyrektor MOPS Wojciech Łabun.

Wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w zespołach Canto i Ósemki, swój występ artystyczny zaprezentowały dzieci z Domu Dziecka „Dąbrówka”, zagrał zespół „Marzenie”. Z Polskiego Związku niewidomych wystąpiła Klaudia Kwiecińska, Dom Pomocy Społecznej ze Szklarskiej Poręby wystawił spektakl teatralny, Dom Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” oraz Polski Związek Emerytów i Rencistów zaprezentowali się od strony muzycznej. Na koniec wystąpił zespół muzyczny straży miejskiej, która także zapraszała do miasteczka ruchu drogowego. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, zabaw, wystaw prac plastycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group