Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5543
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Postanowienia władzy na Nowy Rok 2008

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 grudnia 2007, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: ROB
Fot. Archiwum
W przyszłym roku jeleniogórzanie będą bawić się w sylwestra na placu Ratuszowym. To noworoczne postanowienie prezydenta Marka Obrębalskiego. Jakie jeszcze obietnice złożyli rządzący na nadchodzące 12 miesięcy?

– Marzy mi się organizacja takiej imprezy na głównym placu w mieście – mówi Marek Obrębalski. – Oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa. Żeby nie było rzucania butelkami.

Jak mówi, jest to całkiem realne, wystarczy się do tego wcześniej przygotować.
Jakie jeszcze plany ma na nadchodzący rok Marek Obrębalski? – Mam nadzieję, że ruszy budowa obwodnicy południowej – wymienia prezydent. – Zrobimy wszystko, aby już w przyszłym roku wbito pierwsze łopaty.

Wydaje się to bardzo realne. Wystarczy jedynie, że miasto ogłosi przetarg i wyłoni wykonawcę.
Mieszkańcy mogą tez liczyć na budowę lotniska pasażerskiego. Ale spokojnie, nie zostanie ono wybudowane w najbliższych 12 miesiącach. – Chciałbym, aby w 2008 roku powstała spółka, która zajmie się sprawami budowy takiego lotniska – mówi Marek Obrębalski.

Pierwsze działania w tym kierunku już zostały poczynione. Samorządowcy z Jeleniej Góry i sąsiednich gmin rozmawiali na ten temat. Kolejne rozmowy mają odbyć się w przerwie między świętami a sylwestrem. Rozważa się utworzenie lotniska na terenie gminy Stara Kamienica, gdzie są do tego idealne warunki.

Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak z kolei będzie zajmował się zadaniami, które z różnych powodów nie zakończyły się w tym roku. A jest tego naprawdę sporo. To przede wszystkim oczyszczalnia ścieków. Wprawdzie inwestycja została już odebrana, ale fetor, który wydobywa się z kompostowni, jest zmorą mieszkańców. – Tak być nie może – powiedział niedawno zastępca prezydenta w rozmowie z nami. Wierzymy, że będzie to dla niego jedna z najważniejszych spraw do załatwienia w nadchodzącym roku.

Walka czeka też władze z wykonawcą remontów ulic w Cieplicach i Sobieszowie. Chodzi o Karkonoską i Lubańską. Zostały one źle wykonane i zastępca prezydenta wstrzymał się z zapłatą dla wykonawcy do czasu, aż zgromadzi on kwotę na ewentualne poprawki. – Pierwszy raz od wielu lat w mieście zdarzyło się, że nie przyjęto odbioru ulicy – mówi Jerzy Łużniak. – Nie chcemy fuszerki, dlatego będziemy domagali się ich naprawy.
Pytanie tylko, czy uda się naprawić to, co zostało źle zrobione w minionym roku?
Najmniej w minionych 12 miesiącach naobiecywał zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk. A to dlatego, że rządzi krótko, bo od sierpnia.
– W przyszłym roku będzie więcej pieniędzy na sport – zapewniał. I będzie – tak przynajmniej wynika z projektu budżetu. Kluby będą mogły otrzymać dotację z puli na sport kwalifikowany, na promocję miasta poprzez sport, na szkolenie dzieci i młodzieży.

Ma też zmienić się polityka miasta względem klubów. Nie zdarzy się tak – jeśli wierzyć słowom wiceprezydenta Szereniuka – że jeden z klubów zostanie na lodzie. Tak było niedawno, kiedy to Kolegium Karkonoskie przegrało konkurs, bo warunki były tak określone, że praktycznie nie miało szans na zwycięstwo. Konkurs na promocję miasta wygrał klub z niższej ligi. Miasto ratowało honor, dając Kolegium „z wolnej ręki” 75 tysięcy złotych.

– Mamy już pewne doświadczenia i wyciągniemy wnioski na przyszły rok – mówił Zbigniew Szereniuk po tym konkursie. Trzymamy za słowo.
Gorzej z inną pilną sprawą, którą nam władze obiecały, a za którą obrywa się jej (nie tylko Z. Szereniukowi) od dobrych kilku miesięcy. Chodzi o przypadające na przyszły rok 900–lecie miasta.

Obchody będą godne takiej rocznicy i atrakcyjne dla mieszkańców – wielokrotnie podkreślali prezydenci. Kłopot, że projektu święta nikt nie widział do połowy grudnia, nie ma kampanii informacyjnej. Podobno jednak już jest pomysł na święto, tuż przed świętami zapoznali się z nim radni komisji kultury.
Miejmy nadzieję, że święto wypali. I że spełnią się inne postanowienia rządzących. Tego im – w imieniu redakcji – życzymy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Kali 31-12-2007 10:04
Panie Prezydencie proszę nam jeszcze coś poobiecywać prosimy bardzo...
~mieszkaniec jelonki 31-12-2007 10:45
Co do tych marzeń o wbitych łopatach to powiem tak Kusiak z ekipą wykopali grób temu miastu pan Obrębalski ze swoim konduktem żałobnym pochował je i niedługo grabaż z PO zacznie zasypywanie a my mieszkańcy będziemy kwiatami na grobie wspominającymi dobre czasy z pytaniem na ustach dlaczego?Dlaczego im nie zależy ,dlaczego niszczą to miasto nic nie robią przepędzają z niego młodych ambitnych ludzi dlaczego taki czeski Liberec galopuje do przodu a tu wszystko się cofa szkoda słów
~I ja mam marzenia 31-12-2007 11:14
A mnie się marzy........nowy Prezydent na 900 lecie miasta.
~jeleniogórzanin 31-12-2007 12:12
Bardzo mi się podoba ulica Karkonoska. Świeradów ma nieporównywalnie gorsze warunki górskie od Jeleniej Góry jednak z uporem rozwija bazę narciarską i na tym zarobi.Tymczasem w Jeleniej Górze zapomiano,że w granicach miasta mamy wysokie Karkonosze i piękną miejscowość Jagniątków .Na turystyce górskiej można sporo zarobić. Tymczasem niedokończona rozbiórka Grunwasldu przynosi nam wstyd wobec przejeżdżających tam często turystów z Niemiec. http://pl.youtube.com/watch?v=bDec-GZW2ZY
~First 31-12-2007 12:16
przed wyborami obiecywali nam remont torowiska do wroclawia i jakuszyc - jakos nie wyszlo, o lotnisku nic nie slyszalem. Czy oni poupadali na glowe ? Lotnisko pasazerskie w Jeleniej ? Włoszczowa2 nam sie szykuje i chyba jeszcze wieksze posmiewisko na ten dziwnie myslacy kraj.
~Pamiętliwy 31-12-2007 12:19
Panie Prezydencie,proszę nic nowego nie wymyślać - wystarczy jeno przeczytać raz jeszcze,bądź wydrukować obietnice przedwyborcze.Trudno będzie "wyrobić" przez najbliższe 15 lat...
~jestem z J.GÓRY 31-12-2007 12:52
POCZEKAMY I ZOBACZYMY
~J27 31-12-2007 14:05
do mieszkańca jelonki z 10:45 , po takim wpisie życzę tylko dobrego lekarza dla Ciebie w 2008r. A w głowie znajdż miejsce na serce.
~rak 31-12-2007 14:22
a co z aukaparkiem basenami termalnymi ...
~do "mieszkaniec jelonki" 31-12-2007 14:30
Ty najbardziej się się cofnołeś - takich breedni dawno nie słyszałem . ostatnie w płatnych felietonach p. Prystroma , które już nie publikuje tygodnik " Nowiny Jeleniogórskie ".
~:) 31-12-2007 14:32
a o aquaparku zeby uslyszec trzeba bedzie czekac na nowe wybory :)
~reif 31-12-2007 16:05
te zastrzeżenia do wykonawcy remontó dróg w Cieplicach to chyba jednak wyszła od mieszkańców cieplic a nie od władzy.władza musi reagować łaski nie robi. wydaje mi się że odstawiono masę lipnej roboty przy tych remontach , puzzle na chodnikach momentami wyglądają tak jakby to robił dzieciak a nie fachowiec. Ja codziennie przechodzę mostem na kamiennej przy osiedlu orle tak jak sp...no tam nawierzchnię chodników to szok i to żadna skomplikowana technika zwykła wylewka betonowa.i co ano g... kogo to obchodzi?
~jeleniogórzanka 31-12-2007 16:22
Panie Prezydencie gratuluję pomysłu! Chcemu Sylwestra na Ratuszu! Może by tak zaprosić jakąś gwiazdę???
~T-tryk 31-12-2007 17:50
Pan Prezydent mówi: - bo ma chłop fantazje. Z realizacją gorzej, bo to już trzeba robić. I tu jest pies pogrzebany, żeby cos robić trzeba umiec (zorganizować), a umiejętności i chęci brak
~jelgór 31-12-2007 19:03
do tetryka. Nikt nie trzeba umieć, idzie się do firmy impresaryjnej i mówi "poproszę sylwestra za milion albo za sto tysięcy". Dziecko by zrobiło, co dopiero cały dział w ratuszu wraz z prezydenckimi instytucjami kultury. To co nastąpiło za późnego Kusiaka i teraz to brak woli do pracy, jakieś takie wypalenie się zawodowe czy też strach przed podejmowaniem decyzji... Lubię naszego prezydenta i dlatego strasznie mi smutno i złość mnie bierze, kiedy zawala sprawę, często przez ludzi, których ma wokół siebie. Wszyscy chcielibyśmy żyć w lepszej Jeleniej Górze i oby nam się to udało już w roku 2008!
~ad voce od tetryka do jelgóra 31-12-2007 20:50
Ale ja też , bardzo bym chciał lubieć P PREZYDENTA , ale nie mam za co . Dużo naobiecywał, nic nie robi , a sporo napsul,- często przez zaniedbanie , albo brak działania.A co obchodzą mnie jego urzędnicy, takich se wybrał.
~sylwester 1-01-2008 15:52
Koniec z marzeniami i nicnierobieniem P. Obrębalski.
~ubogi 1-01-2008 16:25
a może by tak opłatek na dziedzińcu pl. Ratuszowego dla bezdomnych i bezrobotnych za te pieniądze zamiast fajerwerków? czy nie ta wiara?
~adam2239 1-01-2008 17:31
Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której nie było w obietnicach władzy na rok 2008. Mianowicie, pieniądze na nowy tabor MZK> Można przecież robić tak, że część autobusów będzie fabrycznie nowa, a część sprowadzana z innego kraju (używana). We flocie MZK są 4 używane Many, które sprawują się bardzo dobrze. Głębokiej zmiany powinny doczekać cię także: taryfikator, trasy niektórych linii oraz rozkład jazdy. Dobrze by było, żeby wreszcie zwolniło się miejsce na stanowisku dyrektora tego zakładu. Potrzeba nam fachowca z prawdziwego zdarzenia, a nie kolesia, który już kolejne lata grzeje stołek, a firma podupada.
~Kierowca MZK 1-01-2008 20:20
do adam z godz. 17:31, odczep się chłopie od dyr. M. Wożniaka.Jest to jeden z najlepszych ludzi jakich poznałem.
~do kierowcy z mzk 1-01-2008 21:25
Hej, skoro wg Ciebie pan Wożniak jest najlepszy, to czemu sytuacja w spółce jest taka zła? Czemu jelcze 120 wyglądają tak paskudnie, nie są normalnie pomalowane tylko mają jakieś "doklejki" przy nadkolach? Dlaczego, mimo, iż obiecano, że żadnych podwyżek cen biletów nie będzie, to bilety zdrożały? Dlaczego nie ma obiecanych biletów czasowych? Czemu taryfikator jest taki dziwny, a ceny co niektórych biletów wysokie? Dlaczego nie przeprowadza się żadnych zmian tras, poza jedną na 17-stce, skoro potrzeby są większe? Dlaczego mamy dwa rodzaje rozkładów na przystankach, które utrudniają orientację (na dodatek i w jednym i w druim rozkładzie nie możemy się zapoznać z pełną trasa przejazdu). Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group