• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 1:56
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 5642
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Poślizg (nie)kontrolowany

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:15
Autor: Artur Wilimek Media-Art. www.media-art.prv.pl
Fot. Artur Wilimek Media-Art. www.media-art.prv.pl
Nie lada problem mieli dzisiaj mieszkańcy miasta, którzy zbyt późno wyszli rano do pracy. Na wielu bocznych uliczkach i chodnikach nawierzchnia była oblodzona a dodatkowo padał marznący deszcz.

Po wczorajszym ociepleniu i opadach deszczu i deszczu ze śniegiem wiele zaśnieżonych a do tej pory zapomnianych uliczek i chodników zamieniło się w bardzo niebezpieczne lodowiska.

Niestety, służby miejskie zupełnie zapominają, że Jelenia Góra to nie tylko główne trakty, ale też wiele mniejszych uliczek osiedlowych. Chodzą tamtędy ludzie starsi oraz dzieci do szkół i przedszkoli.

Przejście po takiej nawierzchni bardzo często kończy się przewróceniem i często kontuzjami i złamaniami.

Na izbie przyjęć w szpitalu wojewódzkim widać było już efekty porannej gołoledzi. Przeważnie trafiają poszkodowani ze zwichnięciami oraz złamaniami kończyn. W przypadku ludzi starszych kontuzje takie mogą być bardzo niebezpieczne. Kto ma kłopoty z poruszaniem się, lepiej niech zostanie w domu.

Straż Miejska przypomina, że odśnieżanie i posypywanie chodników przed prywatnymi posesjami należy do obowiązków ich właścicieli. Strażnicy ludzi nie wywiązujących się z tych obowiązków upominają lub wlepiają im mandaty. Pamiętajmy, że osoba, która dozna urazu na oblodzonym chodniku przed naszą posesją, może zażądać od nas odszkodowania.

Niestety na razie służb miejskich nikt nie jest w stanie ukarać. Jak zwykle pogoda je zaskakuje. Na nasze pytanie o stan ulic kierowca piaskarki odpowiedział, że mają utrzymywać w należytym stanie tylko główne ulice a na bocznych śnieg i lód misi się sam roztopić, bo nie ma pieniędzy na posypywanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~LILI 8-02-2006 13:11
Ale fajnie. Prywatnych ukarać, nawet w godzinach ich pracy poza domem, ale państwowych przypadkiem nie ruszać!!!!! A może zacznijmy wywiązywać się wszyscy ze swoich OBOWIĄZKÓW- po prostu. Będzie i łatwiej i przyjemniej.
~Mariusz Dm 8-02-2006 13:54
co sie dzieje na chodnikach to skandal! miasto powinno zlecac posypywanie piaskiem tez bocznych ulic i chodnikow
~Patol 8-02-2006 14:32
>nie ruszać!!!!! A może zacznijmy wywiązywać się >wszyscy ze swoich OBOWIĄZKÓW- po prostu. Będzie i >łatwiej i przyjemniej. TY jesteś jakaś niedorobiona !! Ludzie nie na darmo płaca podatki żeby jeszcze kupywać piasek i sypac na hodniki i je odśnieżac. Jesteś cwana bo mieszkasz na tych bagnach zwanym żabobrzem i tam nie macie takich problemów bo kogo obchodzi chodnik. Sama weź łpate i sie zabieraj do roboty.
~tomek.jg 8-02-2006 16:45
Wystarczylo wczesniej odśnieżyć i byłoby wszystko OK. Ja tak zrobiłem przed swoją posesją i mam dzisiaj "goły" chodnik. Ale u nas zawsze lepiej leczyć niż zapobiegać.
~bolo 8-02-2006 17:21
gdzie jest Straż Miejska Pana Prezydenta ,która nic nie robi w tym zakresie,boja się że się poślizną.Chłopy ze Straży weżcie się do roboty-mandaciki.
~anerik 8-02-2006 17:34
Patol! Coś ty taki nerwowy? Nie ironizuj sobie z Zabobrza. U nas jest tak samo jak w każdym innym miejscu w Jeleniej. To stare hasło " płacę i wymagam" - trochę wysiłku z własnej strony. A poza tym to chyba nie pierwszy raz w życiu mamy roztopy i ślizgawkę. Aby do wiosny.
~jpj 8-02-2006 20:55
jeżeli ktoś dzisiaj szedł schodami od ulicy Drzymały to potrzebne mu były umiejętności kaskadera slów brakuje na temat tego co się działo na ulicach tym razem zaspały osoby odpowiedzialne za posypywanie chodników
~danielloo17 8-02-2006 22:20
Ja Ci dam BAGNO .....metropolis i tez mamy takie problemy :].....Patol

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group