Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Port lotniczy Stara Kamienica

Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Angela
REGION: Port lotniczy Stara Kamienica
Fot. .....
Głośno się ostatnio zrobiło wokół idei utwardzenia pasa startowego na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego. Tymczasem pomysł na budowę regionalnego portu lotniczego z prawdziwego zdarzenia wciąż jest aktualny, tyle że lokalizacja znajduje się poza Jelenią Górą.

Rzecz tyczy Starej Kamienicy. Dwa lata przedsiębiorcy chcieli zainwestować tam w budowę lotniska. Miało ono powstać na terenie około 60 ha, należących do Agencji Własności Skarbu Państwa, gdzie przed wojną funkcjonowało zapasowe lotnisko wojskowe.

Jak mówi wójt Starej Kamienicy, Wojciech Poczynek, według fachowców Stara Kamienica ma bowiem wymarzone warunki do lądowania i startowania samolotów ATR czyli turbośmigłowców przewożących nawet do 60 osób. Płaski teren i mikroklimat gwarantują możliwość jego funkcjonowania przez cały rok. W tym roku ma zostać postawiony kolejny, przełomowy krok do urzeczywistnienia tego planu.

– Samorządowcy przygotują projekt planu, który umożliwi podjęcie na przełomie czerwca i lipca uchwały o planie zagospodarowania tego terenu. Umożliwi to szukanie inwestorów, którzy mają możliwości i chcą na szybko w ten teren zainwestować – mówi wójt Poczynek.

Wcześniej takiej możliwości nie było. Gmina jest bardzo zainteresowana powstaniem tego lotniska. Zdaniem wójta port lotniczy w Jeleniej Górze może mieć charakter turystyczno sportowy, a ten w Starej Kamienicy – pasażerski. Samorządowców nie stać jednak na zainwestowanie pieniędzy, więc czekają na chętną spółkę lub konsorcjum. Potrzeba około 30 - 40 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group