Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3990
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poranna pogoń za liściem będzie opóźniona

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 sierpnia 2017, 11:23
Aktualizacja: 11:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Poniedziałkowe spotkanie z Elżbietą Jaworowicz w Uzdrowisku Cieplice obfitowało w wiele ciekawostek dotyczących kulis powstawania programu „Sprawa dla reportera”, ale pojawił się też wątek Cieplic, które znana dziennikarka uważa za magiczne. Jedynym mankamentem, jaki nakreśliła – była „poranna pogoń za liściem” w Parku Zdrojowym.

Proszę, żebyście mieli wpływ na jednego pana, który o 6.00 rano biega z rurą spalinową i goni po jednym liściu – apelowała z uśmiechem do zgromadzonych Elżbieta Jaworowicz, która wspomina, że podczas swojego pobytu w 2016 roku dotarła do prezesa spółki miejskiej, która zarządza Parkiem Zdrojowym (MPGK) i z przymrużeniem oka zaproponowała zamianę spalinowej dmuchawy na dobrą miotłę. - Nie trzeba spalin robić, żeby gonić za liściem – żartowała dziennikarka.

Z pewnością kuracjusze liczą na ciszę o 6.00 rano, dlatego przedstawiciele spółki MPGK wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i deklarują, że prace porządkowe, które prowadzone są codziennie, będą rozpoczynać od Parku Norweskiego. Tym samym, kierując się w stronę zabudowań na terenie Parku Zdrojowego, gdzie wypoczywają kuracjusze – będą mieli do pokonania spory teren, więc będzie można pospać dłużej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~uzi 9-08-2017 11:53
Nie sprzątają źle, sprzątają źle... zdecydujcie się wreszcie. Przecież ci ludzie też muszą kiedyś posprzątać park. Pani Jaworowicz może wrócić do Warszawki i tam wprowadzać wąsatych dozorców z miotłami...
~soclib 9-08-2017 12:25
Ma rację ! I co mgr. uzi miotła to dyshonor? No tak jak z miotłą to dozorca jak z dmuchawą to operator .
~erneścik 9-08-2017 12:32
No sprawa z liśćmi to rzecz ważna, jednak zmiatane liści odbywa się niezbyt często. Może brak jest chętnych do pracy z miotłą, za to ze spalinową zamiatarką łatwiej… Nasuwa mi się również inne spostrzeżenie dotyczące Parku Zdrojowego w Cieplicach. Od dłuższego czasu można zauważyć poprzestawiane ławki, wokół których znajduje się puszki po piwie, butelki oraz śmieci. Zapewne pozostałość po zbiorowej imprezce. Te zachowania bezkarnie się powtarzają? Po co mamy monitoring, skoro nikt z niego nie korzysta i nie reaguje na akty wandalizmu i zaśmiecania. Mamy upalne lato, żar leje się z nieba. Nic więc dziwnego, że ludzie szukają ochłody i idą do parku. Niestety przebywanie w miejscu gdzie ławek zalegają śmieci, trudno nazwać wypoczynkiem. Jeśli każdy z nas będzie po sobie sprzątał i dbał...
~ernescik 9-08-2017 12:32
o otoczenie, wszystko będzie w porządku, a czysty i zadbany park zacznie przyciągać ludzi, a nie ich odstraszać. Brakuje części koszy, a niektóre miejsca przeznaczone na ławki puste, za to w innym miejscu stoją dwie lub trzy ławki. Może trzeba trzeba po prostu przymocować je na stałe śrubami, podobnie jak w Parku Norweskim. Dobrze by było, gdyby ktoś zajął się tą sprawą. (elte)
~Anonim+ 9-08-2017 15:04
Podobnie jest wokół nowego sądu, poranna pobudka dla tych co pracują w nocy i właśnie zaczęli zasłużony wypoczynek po niewolniczej pracy... Już się niektórym firmom poprzewracało w pogoni za nowoczesnością, miotły są znacząco tańsze, co też pozytywnie odbije się w cenie usługi! Uprzedzam ripostę - pospiech jest potrzebny TYLKO w łapaniu pcheł!
~ 9-08-2017 23:30
Bardzo ciekawe było sprzątanie liści w parku w czasie jesieni. Najpierw nawiew liści w większe sterty. Potem próba nawiewu ich do skrzyni pojazdu, który miał te liście wywieźć z parku. Do skrzyni docierała niewielka ilość liści. Większość liści ze stert ponownie rozwiewała się na dość duże odległości... i praca zaczynała się wielokrotnie od początku. Czy to dyshonor liście ze stert rękami wrzucać do skrzyni? Byłoby znacznie szybciej i mniej spalin.
~szofer 10-08-2017 14:06
A po co przecież już są samochody odkurzacze do liści ,idzie jesień ,wyznaczyć dni,godziny toto jedzie i zabiera .https://www.youtube.com/watch?v=QP8A_k-5Ea0>>>+https://www.youtube.com/watch?v=dsje09VFe6A

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group