Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2158
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poprawi się ciśnienie wody na Zabobrzu III?

Piątek, 24 lipca 2015, 7:15
Aktualizacja: Sobota, 25 lipca 2015, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Poprawi się ciśnienie wody na Zabobrzu III?
Fot. Przemek Kaczałko
– Ciśnienie wody w kranach jest bardzo niskie – alarmowali od dłuższego czasu mieszkańcy osiedla Zabobrze III w Jeleniej Górze. Najprawdopodobniej „Wodnik” znalazł przyczynę i na początku przyszłego tygodnia problem ma być rozwiązany.

Powodem problemów z ciśnieniem wody zlokalizowano przy ul. Sygietyńskiego, gdzie ma być wymieniony tzw. trójnik pochodzący z lat 80. - Według naszych danych, jest on odpowiedzialny za obniżenie ciśnienia wody na końcówce Zabobrza III. -Wydawało się, że zrobimy to bardzo szybko, ale nie wszystkie części są dostępne w Polsce – wyjaśnia rzecznik spółki „Wodnik” Zbigniew Rzońca.

Część, którą trzeba wymienić ma być przywieziona w najbliższy poniedziałek (27.07) . Jeśli tak się stanie, to wymiana całego trójnika ma nastąpić w nocy z wtorku na środę.
- Wody nie będzie od wtorku (28.07), od godz. 23 do środy – maksymalnie - do godz. 12.00. Mieszkańcy nie mają się czego obawiać, jeśli będzie taka potrzeba to podstawimy beczkowozy – dodał Z. Rzońca.

Na osiedlu za rzeką Bóbr to nie jedyne miejsce, gdzie „Wodnik” prowadzi swoje prace. W środę (22.07) doszło do wycieku wody na ul. Bacewicz. - Okazało się, że tego rurociągu z lat 80. w ogóle nie ma w naszej ewidencji - powiedział rzecznik spółki, który dodał, że trwają też prace na węzłach na ul. Ogińskiego i Bacewicz oraz Ogińskiego i Elsnera.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group