Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8529
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubań: Popłynęli z powodzeniem w Lubaniu

Piątek, 31 marca 2017, 22:48
Aktualizacja: 22:49
Autor: MDvR
Lubań: Popłynęli z powodzeniem w Lubaniu
Fot. archiwum
W ostatni weekend odbyły się X Pływackie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Lubania, w których wzięło udział 23 pływaków z Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra (roczniki 2004–2008).

W piątkowym dniu zmagań zawodnicy rywalizowali na dystansach 25m i 50m w stylu dowolnym, stylu grzbietowym, stylu klasycznym, stylu motylkowym, 100m stylem zmiennym, jak również w "mieszanej sztafecie" 4 x 50m stylem zmiennym. W sobotę rywalizacja odbywała się na dystansie 100m we wszystkich wcześniej wymienionych stylach, oraz w sztafetach 4 x 50m stylem dowolnym kobiet i mężczyzn. Nasi zawodnicy wywalczyli 14 medali, co pozwoliło im zająć świetne trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W piątkowej rywalizacji pierwsze miejsca wywalczyli: Krystian Kasprzak w konkurencji 50m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym i 50m stylem zmiennym i Olimpia Puszkiel w konkurencji 50m stylem grzbietowym. Drugie lokaty przypadły: Olimpii Puszkiel w konkurencji 50m stylem dowolnym, Agacie Zaporze w konkurencji 50m stylem grzbietowym oraz Remigiuszowi Ścigale w konkurencji 25m stylem klasycznym. Na najniższym stopniu podium stanęli: Bartosz Bancewicz w konkurencji 50m stylem motylkowym, Maja Jędruch w konkurencji 50m stylem zmiennym oraz Amelia Choroszy w konkurencji 25m stylem klasycznym. Krystian Kasprzak nie miał sobie równych w rywalizacji w roczniku 2007 i trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło mu wywalczyć tytuł "Najlepszego pływaka" w swojej kategorii wiekowej. W tej samej kategorii wiekowej dwa medale wywalczyła Olimpia Puszkiel i dzięki tym rezultatom, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na zakończenie piątkowego dnia rywalizacji, jedna z dwóch wystawionych przez KS Just Swim Jelenia Góra sztafet, w bardzo wymagającym stylu zmiennym, w składzie Krystian Kasprzak, Piotr Laszkiewicz, Agata Zapora i Weronika Wojtaczka wywalczyła trzecią pozycję.

W sobotnim dniu rywalizacji po medale sięgnął Jakub Miliszkiewicz, który w konkurencji 100m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym wygrał zdecydowanie, a w konkurencji 100m stylem grzbietowym wywalczył drugie miejsce. Te osiągnięcia pozwoliły mu wygrać zdecydowanie klasyfikację generalną w swojej kategorii wiekowej.

Należy jeszcze dodać, że udane starty odnotowali pozostali zawodnicy Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra - wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe, godnie reprezentując miasto Jelenia Góra oraz barwy klubu.
- Bardzo nas cieszy bieżąca dyspozycja zawodników z klas pływackich oraz ich młodszych kolegów. Widać że ich systematyczna, rzetelna praca na treningach, daje bardzo dobre efekty, czego dowodem są dobre czasy i medale na zawodach. Dodajmy jeszcze że dla sporej części zawodników były to pierwsze w życiu „wyjazdowe” zawody! - komentuje Rafał Bancewicz z KS Just Swim Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
804
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group