Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8865
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Popis talentów przed wakacjami

Czwartek, 17 czerwca 2010, 13:05
Aktualizacja: Piątek, 18 czerwca 2010, 14:41
Autor: GABI
JELENIA GÓRA: Popis talentów przed wakacjami
Fot. Gabi
Wczoraj w sali widowiskowej JCK odbył się koncert sprawozdawczo–odbiorczy sekcji muzycznych pod hasłem: „Lato, ejże ty”. Zaprezentowali się uczniowie Jacka Szreniawy, Romka Kołodzieja i Pawła Wrocławskiego.

Poszczególne grupy i ich nauczycieli zapowiadała Maria Szubart. Romek Kołodziej zagrał razem ze swoimi uczniami: Arkiem i Iloną. Okazało się, że granie na gitarze basowej nie jest nudne. Niesie ona ze sobą wiele możliwości, niektóre z nich zostały zaprezentowane podczas występu. Widzowie nagradzali młodych muzyków gromkimi brawami.

Następną sekcją była sekcja Pawła Wrocławskiego, który uczy grać na gitarze elektrycznej. Mieli zaprezentować się wszyscy uczniowie, ale okazało się, że większość z nich pojechała do Warszawy na koncert Metalliki. Pozostali trzej Kuba, Jacek i Michał, godnie reprezentowali nieobecnych. Na początek jeden z nich zagrał z dużym uczuciem utwór japońskiego kompozytora i suitę Bacha.

Najliczniejsza grupa uczestników koncertu uczy się u Jacka Szreniawy śpiewu lub gry na gitarze. Nauczyciel zapowiadał swoich uczniów. Jako pierwsza po gitarzystach zaprezentowała się jedna z najmłodszych uczestniczek Magda Mamzer, która zaśpiewała piosenkę „Ruch”. Po wykonanym utworze podziękowała swojemu nauczycielowi i wręczyła mu piękny bukiet kwiatów.

Następnie na scenie pojawił się młody kompozytor i gitarzysta Przemek Wędrychowski, który wykonał dwa swoje utwory. Można było wysłuchać piosenki Lenki „The Show” w wykonaniu Doroty Zawiły. Świetnie wypadła Ania Baranowska, która zaskoczyła widzów bardzo udanym wykonaniem piosenki Janis Joplin. Drugim utworem, który zaśpiewała, był hit „Message in the Bottle” grupy The Police. Mocnych dźwięków dostarczył widzom Bartek Wanat, który przez jakiś czas grał w jeleniogórskim zespole thrashowym. Na scenę została zaproszona kowarzanka Ania Bukowska, która zaśpiewała piosenkę zespołu 2+1 „Chodź, pomaluj mój świat”. Jako jedna z nielicznych miała podkład puszczony na płycie. Większość piosenkarzy i muzyków wspierał wokalnie lub instrumentalnie Jacek Szreniawa. „Wieżę Babel” w tonacji cis-moll zaśpiewała Julia Witkowiec.

Na scenie pojawił Karol Warczak, który uczy się grac na gitarze i śpiewać. Niesamowita była Małgosia Cieślak, która wraz z nauczycielem zaśpiewała „Take five”. Kolejna wokalistką była Agata Chorbotowicz z Siekierczyna. Zaśpiewała piosenkę pt.: „Boję się”. Solo z niezapomnianej piosenki „Hotel Kalifornia” wykonał Piotrek Warszewski. Piękną piosenkę z filmu „Czarodziej z krainy OZ”- „Somwere over the Rainbow” zagrała Marcelina Wileńska, która przyjechała z Kamiennej Góry. Ostatnimi solistami byli Marcelina Bienkiewicz i Maciej Oleksy. Potem na scenie pozostał tylko Maciej, który zaśpiewał „Sway”. Do tej piosenki zatańczyła Ewa Wysocka. Na scenę powróciła Marcelina Bienkiewicz i zaśpiewała wraz z akompaniamentem Romka Kołodzieja. Na zakończenie koncertu zaśpiewał zespół wokalny „Głosowanie”. Z występu na występ zespół prezentuje się coraz lepiej.

Widzowie bardzo dobrze bawili się podczas występów muzyków i piosenkarzy. Wszyscy oklaskiwani byli z tą samą mocą. Wykonawcom i nauczycielom należy już teraz pożyczyć udanych wakacji i jeszcze więcej entuzjazmu w nadchodzącym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group