Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2656
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Popadało, pozalewało…

Środa, 16 kwietnia 2008, 7:58
Aktualizacja: 11:55
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Popadało, pozalewało…
Fot. Jelonka.com
Wystarczyły dość intensywne opady deszczu, a niektóre jeleniogórskie skrzyżowania zamieniły się w jeziorka. Wniosek? Sieć burzowa nie jest drożna.

Ten scenariusz znają już kierowcy, którzy podczas ulew poruszają się po mieście. We wtorek wieczorem nagłe załamanie się pogody i obfity deszcz nie ułatwiały jazdy. Kierowcom na przeszkodzie stanęły także potężne kałuże.

Tak było, między innymi, obok Tesco, gdzie niedrożne burzówki hamują przepływ wody. Podobnie jest w wielu innych punktach w Jeleniej Górze. Woda kamufluje także dziury, a wjeżdżający w kałuże zmotoryzowani obryzgują zabłoconą deszczówką przechodniów. Tak jest – między innymi – na Osiedlu Robotniczym.

Samorządowcy w ubiegłym roku zapowiadali, że w niektórych miejscach kanalizacja burzowa zostanie zmodernizowana. Tak miało być, między innymi, na ulicy Głowackiego i Wyczółkowskiego. Do tej pory nie zaczęto tam żadnych robót.

Na szczęście Jelenią Górę ominęły obfite opady gradu i oberwania chmury, które dały się we znaki mieszkańcom innych części kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group