Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12990
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponad tysiąc psów na krajowej wystawie

Wtorek, 26 czerwca 2018, 10:30
Aktualizacja: Czwartek, 28 czerwca 2018, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ponad tysiąc psów na krajowej wystawie
Fot. Przemek Kaczałko
Stadion MOS przy ul. Lubańskiej przez dwa dni był areną do prezentacji psów rasowych. Wystawa rangi krajowej cieszyła się ogromną popularnością. W ciągu dwóch dni zaprezentowano w sumie ponad tysiąc czworonogów.

Podczas wystawy organizowanej przez jeleniogórski oddział Związku Kynologicznego w Polsce, pierwszego dnia prezentowano psy z grupy 1, 2, 3, 5 i 8, a następnego czworonogi ze wszystkich 10 grup oraz rasy nieuznane. W sobotę zgłoszonych było 400 psów w 5 grupach, a kolejnego dnia we wszystkich grupach w sumie 650. Co istotne, tydzień przed jeleniogórską imprezą i tydzień po niej, w Szczecinie i Krakowie odbywają się wystawy międzynarodowe, więc zjechało wielu wystawców z różnych krajów, aby w trzy tygodnie zrobić np. tytuł championa Polski.

Jak przyznaje organizatorka imprezy, kapryśna pogoda wbrew pozorom nie była zła dla wystawców.

- W wielu grupach mamy rasy, dla których taka pogoda jest idealna, np. molosy - powiedziała Anna Rychlewska, prezes Związku Kynologicznego w Polsce, oddziału w Jeleniej Górze.

Grono miłośników psów rasowych w Jeleniej Górze i okolicach ciągle rośnie. W ciągu minionego 1,5 roku do oddziału ZKwP zapisało się 100 nowych osób i chętnie biorą udział w miejscowych wystawach. Organizatorzy zadbali nawet o konkurencję na najpiękniejszego psa oddziału jeleniogórskiego. Tradycją stało się również, że podczas krajowej wystawy swój pokaz zapewnia Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego.

Wśród sędziów, którzy przyjęli zaproszenia na wystawę byli: Monika Milian, Małgorzata Wąsacz-Rosa, Ewa Górska, Milena Seidel, Dominika Kubisz, Małgorzata Zakrzewska, Anna Kozłowska, Iuza Beradze, Dusko Jovanovic, Zoran Roknic, Paweł Bocianowski, Aleksander Skrzyński, Bartłomiej Lembas i Waldemar Mrowiec.

W planach związku jest jesienna wystawa psów rasowych, która odbędzie się w październiku br. Tu również pierwszego dnia będą prezentowane czworonogi z pięciu grup, a drugiego wszystkie grupy FCI.

- Spodziewam się wielu wystawców, bo tydzień po nas jest europejska wystawa w Warszawie, więc przyjadą ludzie z wielu krajów. Z kolei już 8 lipca w Stajni Rybnica odbędą się wyścigi chartów o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry. Poza chartami będzie można zgłosić do wyścigu psy innych ras, w tym kundle, zatem zapowiada się widowiskowa impreza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
84
Jest nowy
12%
1-5 lat
12%
5-10 lat
14%
10-20 lat
48%
pow. 20 lat
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group