Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8445
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponad połowa klientów MZK z biletem elektronicznym

Poniedziałek, 25 stycznia 2016, 8:55
Aktualizacja: 10:58
Autor: Z–R
Jelenia Góra: Ponad połowa klientów MZK z biletem elektronicznym
Fot. Archiwum MZK
– Już około 60 proc. naszych klientów korzysta z Seby, czyli biletu elektronicznego – mówi pracownica Biura Obsługi Klienta jeleniogórskiego MZK. – Dziennie sprzedajemy około 15 nowych biletów. Ludzie je chwalą, ponieważ są poręczne.

Elektroniczny bilet wprowadzono rok temu. Dziś można więc powiedzieć, że z dużym sukcesem. Nie dość, że jest wygodny, to do tego bardziej ekonomiczny od biletów tradycyjnych, papierowych - zwłaszcza dla tych osób, które jeżdżą autobusami na krótkich trasach. SeB@ przypomina kartę do bankomatu. Jego działanie jest proste: Po wejściu do autobusu zbliżamy go do kasownika, drugi raz czynimy to przy wyjściu z autobusu.
System ściąga wtedy należność za przejazd. Obsługa nie wymaga więc żadnych dodatkowych umiejętności.

Również opłaty za bilet, czyli jego doładowanie, to czynności banalnie proste. Można uczynić to na dwa sposoby: przez stronę internetową - ze swojego konta, albo w jednym z czterech „okienek” kasowych, należących do MZK: przy ul. Wolności - w siedzibie firmy, przy ul. Sygietyńskiego - na poczcie, obok przystanku „Pod koroną” oraz w dawnym klubie Związku Nauczycielstwa Polskiego - przy ul. Bankowej. -

Wyrobienie biletu jest łatwe - mówi pani z Biura Obsługi Klienta MZK. - Trwa zazwyczaj nie więcej, niż pięć minut. Na miejscu można też przetrenować jego działanie. Bilet elektroniczny pozwala obniżyć koszty przejazdu. Na trasie do trzech przystanków, posługując się nim, zapłacimy 80 groszy mniej. - Seb@ zastępuje także bilety miesięczne dla uczniów czy dla rencistów - dodaje Jerzy Wrona, Członek Zarządu MZK. - Zapisane w nim informacje sprawiają, że nie trzeba wozić ze sobą ani legitymacji szkolnych, ani dokumentów potwierdzających uprawnienia do innych ulg.

Dokładne informacje na temat biletu elektronicznego można znaleźć na stronie internetowej MZK: www.mzk.jgora.pl w zakładce: SeB@

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group