Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13303
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomysły na biznes

Środa, 5 czerwca 2019, 10:02
Aktualizacja: Czwartek, 6 czerwca 2019, 12:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pomysły na biznes
Fot. Przemek Kaczałko
W auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego odbył się finał Akademii Przedsiębiorczości dla uczniów szkoły ponadpodstawowej i studentów. Inicjatywa Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma rozwijać świadomość ekonomiczną uczestników i kreatywność u progu dorosłego życia.
5 miesięcy - 47 uczestników - 9 trenerów - 11 warsztatów z 8 zakresów tematycznych i 36 godzin zajęć - to pilotażowa edycja Akademii Przedsiębiorczości w liczbach, które przedstawiła Katarzyna Harbul-Bała na wstępie wtorkowego finału.

Finał, podczas którego swoje pomysły na biznes prezentowała grupa najmłodsza, miał miejsce 24 maja 2019 roku. Z kolei 4 czerwca 2019 swoje plany na biznesową przyszłość pokazali starsi uczniowie oraz studenci.

Uczestnikom bardzo się podobało, że były to zajęcia w małych grupach - maksymalnie 20-osobowych. Świetna współpraca na linii trener - uczestnik. To były warsztaty, więc w praktyce mogli sprawdzić swoje umiejętności. To już nie są ci sami ludzie, z którymi zaczynaliśmy w lutym - są pewniejsi siebie, wiedzą lepiej jak wyciągać informacje z rynku. Kilku studentów będzie zaczynało już swój biznes w te wakacje - powiedziała K. Harbul-Bała, która cieszy się, że Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego mogła pobudzić młodych ludzi do działania.
W Rzemiosłach Elwira Pindyk zaszczepiła we mnie gen ekonomiczny, a KARR pomaga dostarczając bardzo dużo wiedzy w krótkich spotkaniach, popartych praktyką. Dowiedziałem się np. jak rozwiązywać konflikty, problemy w dużych korporacjach, bo jeden mały problem może mieć bardzo duże znaczenie dla całej firmy, a to nie jest mile widziane - powiedział Patryk Prusinowski, student I roku ekonomii, który wraz z kolegą i koleżanką stworzył pomysł aplikacji, dzięki której można zlecać zrobienie zakupów, co ma być wygodne zarówno dla studentów, seniorów, osób niepełnosprawnych, jak i... leniwych.
Stworzyłyśmy kawiarnię z domowymi wypiekami. Stawiamy na jakość, chcemy pokazać, że gastronomia nie musi być nudna i oklepana - powiedziała Marta Lipnicka z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. - Nauczyliśmy się wykorzystywać swoje możliwości, umiejętności. Wiemy, że mały problem może zaburzyć działania projektu, firmy - dodała uczennica.

W trakcie finałowego spotkania w auli WEZiT UE, młodzież i studenci prezentowali swoje pomysły na biznes, a oceniało je jury złożone z organizatorów (KARR), sponsorów, uczelni, szkoły czy Starostwa Powiatowego.

To 10 grup - 10 prezentacji - 10 pomysłów, które w większości mają ogromne szanse na realizacje. Kawiarenki, galerie sztuki, platformy zakupowe czy studio animacji. Jury najbardziej przekonała jednak aplikacja „Multibilet” umożliwiająca zakup wejściówek do wszystkich atrakcji turystycznych w regionie oraz pomysł na firmę TREE, produkującą meble z litego drewna. Autorem pierwszej jest student WEZiT – Arkadiusz Adamowicz. Autorami drugiego pomysłu są uczniowie ZSRA Natalia Lewandowska, Wiktoria Mękal oraz Jakub Rulkowski - informują organizatorzy, którzy zapowiadają kolejną edycję na znacznie szerszą skalę, bowiem zainteresowanie jest bardzo duże.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
929
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group