Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8175
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Pomysłowych trzech przestępców

Wtorek, 31 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:36
Autor: TEJO
Szesnastoletni praktykant w kwiaciarni podrobił zaświadczenia o zatrudnieniu dla swoich dwóch starszych kolegów, którzy chcieli kupić w promocji telefony komórkowe.

Na pomysł oszustwa wpadł sam nastolatek. Wykorzystał nieuwagę właścicielki kwiaciarni, w której odbywał praktykę.
– Dostał się do druków i sam je wypełnił. Wystawił także zaświadczenia o zarobkach swoich znajomych – informuje kom. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Fałszywki wykorzystano jeszcze w dniu ich wystawienia. Małolat z kolegami pojawili się w jednym z salonów telefonii komórkowej przy placu Niepodległości w Jeleniej Górze.
20-latek na podstawie posiadanego dokumentu podpisał umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych i wziął w promocji telefon komórkowy o wartości 1399 zł.

Ucieszeni sukcesem oszuści poszli do kolejnego punktu sprzedaży komórek. Tam najstarszy ze spółki, 23-letni mężczyzna, postanowił odwdzięczyć się nastolatkowi i kupić mu telefon. Wyrostek wybrał najdroższy aparat i najdroższy abonament.
Wiek klienta wzbudził podejrzenia u sprzedawcy, który zadzwonił do właścicielki kwiaciarni. Ta poinformowała, że żaden z dwóch mężczyzn u niej nie pracuje, a nastolatek jest jedynie praktykantem.

Wezwano policję, która zatrzymała dwóch mężczyzn. Małolata – po przesłuchaniu – przekazano rodzicom.
Młody przestępca odpowie za swój czyn przed sądem dla nieletnich. Starszym oszustom grozi kara do ośmiu lat więzienia. Wszyscy mieszkają w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
96
Tak
38%
Nie
59%
Nie wiem
3%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group