Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3584
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pomóż potrąconemu zwierzęciu!

Sobota, 1 lipca 2017, 7:15
Aktualizacja: Niedziela, 2 lipca 2017, 5:56
Autor: Joanna
Region: Pomóż potrąconemu zwierzęciu!
Fot. Joanna
– Nikt nie zatrzymał się, aby pomóc potrąconemu kotu, który wpadł pod koła samochodu i został pozostawiony na środku ruchliwej drogi – relacjonuje świadek zdarzenia. Niestety, takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Nie pozostawajmy obojętni, zgłośmy to odpowiednim służbom.

Na drogach ginie wiele zwierząt, tym bardziej teraz, kiedy jest ciepło i są one bardziej aktywne. Są to nie tylko psy i koty ale także zwierzyna dzika. Często zdarza się, ze potrącone zwierzę żyje, ale nie może się podnieść. Niestety kierowcy najczęściej starają się je omijać.

Jeżeli jesteśmy świadkami takiego przypadku lub jadąc widzimy leżące przy drodze zwierzę sprawdźmy czy żyje. Takie sytuacje nie są przyjemne, ale o wiele gorsze jest przejechanie obok bez reakcji. Na terenie Jeleniej Góry takie zdarzenia możemy zgłosić Straży Miejskiej dzwoniąc pod numer telefonu 75 75 25 162. Ważne jest, aby określić czy zwierzę żyje. Dyspozytor, który przyjmuje zgłoszenie ma obowiązek powiadomienia schroniska lub MPGK. Żywym zwierzęciem zajmie się weterynarz.

Zgłoszenie takiego zdarzenia nie zobowiązuje nas do pokrywania kosztów. Wszystko jest bezpłatne. Zgłoszenia dotyczące potrąceń poza terenem miasta Jelenia Góra najlepiej kierować do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, dzwoniąc na numer 75 64 73 108 (powiat jeleniogórski). Jeżeli zwierzę żyje służby te powiadomią weterynarza, który ma obowiązek przyjechać na miejsce. Dyspozytor może powiadomić również o zdarzeniu służby z innego terenu.

Zwierzętom, które gdzieś utknęły lub zawiesiły się pomagają najczęściej strażacy. Większość zwierząt potrąconych na drogach można uratować. Wystarczy powiadomić odpowiednie służby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group