Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 16128
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomóż jeleniogórzance wygrać „Eurostaż”

Piątek, 30 marca 2012, 9:10
Aktualizacja: 9:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pomóż jeleniogórzance wygrać „Eurostaż”
Fot. Archiwum
Monika Grzybowska, absolwentka II LO w Jeleniej Górze, a obecnie studentka drugiego roku dyplomacji europejskiej na Uniwersytecie Wrocławskim walczy w konkursie o „Eurostaż”. Za sobą ma już dwa etapy, a teraz pozostał jej już tylko jeden – głosowania. Pani Monika prosi więc jeleniogórzan: – Głosujcie!

EuroStaż to konkurs przeznaczony dla osób między 19 a 26 rokiem życia, który ma wyłonić tych, którzy nie siedzą z założonymi rękami, ale chcą inwestować w siebie i dążą do podniesienia swoich kwalifikacji.

I etap konkursu był internetowym testem wiedzy o Unii Europejskiej, II etap polegał na napisaniu przemówienia nowo wybranego Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, z uwzględnieniem zmian, jakie powinny zostać wprowadzone w nowej kadencji. Przemowa musiała być napisana w języku niemieckim, angielskim, lub francuskim. Pani Monika napisała ją po niemiecku.

Trzeci etap finałowy, do którego dostało się 10 osób z każdego województwa, polega na zebraniu jak największej liczby głosów na portalu Facebook w aplikacji „eurostaż”. Oddawać je można pod tym linkiem: http://apps.facebook.com/eurostaz/?ref=ts

- Drodzy jeleniogórzanie, proszę o głosy na mnie, to naprawdę niepowtarzalna szansa, aby odbyć taki staż w instytucji unijnej. Jestem jeleniogórzanką, obecnie studiuję na drugim roku dyplomacji europejskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam II LO w Jeleniej Górze, gdzie uczęszczałam do klasy humanistyczno-dziennikarskiej. Jestem związana z moim miastem, tutaj spędziłam cały okres szkolny, który wspominam bardzo ciepło. Mam tu rodzinę i wielu znajomych, których staram się często odwiedzać.

To właśnie w Jeleniej pod okiem nauczycieli ze szkoły i MDK-u stawiałam pierwsze szlify dziennikarskie, a nawet muzyczne, ale moim marzeniem jest praca w dyplomacji i konsekwentnie staram się do tego dążyć. Jak wiadomo wiąże się to z promocją naszego miasta i regionu. W gimnazjum zostałam wybrana jako jedyna z regionu jeleniogórskiego na Sejm Dzieci i Młodzieży. Tak i teraz na studiach mam szansę zdobyć nowe doświadczenie.

Dotarłam do trzeciego etapu konkursu „Eurostaż”, w którym główną nagrodą dla jednej osoby z województwa jest miesięczny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wystarczy wybrać woj. dolnośląskie i zagłosować na Monikę Grzybowską. Dla Was to dosłownie 15 sekund, a może zmienić moje życie i pozwolić zdobyć nowe doświadczenia a przede wszystkim promować Jelenią Górę i osoby z tego miasta – mówi Monika Grzybowska.

Warto podkreślić, że dla głosujących też są nagrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
920
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group