Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2257
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomóż dzieciom w czytaniu

Piątek, 1 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 1 grudnia 2006, 8:57
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pomóż dzieciom w czytaniu
Fot. Organizator
Darczyńców książek – prezentów dla najmłodszych poszukuje jeleniogórska Biblioteka Pedagogiczna

– Przez 54 lata gromadzimy, opracowujemy i udostępniamy książki nauczycielom, wychowawcom, rodzicom, uczniom i studentom naszego miasta i powiatu jeleniogórskiego – przypominają bibliotekarze.

Od dwóch lat placówka pamięta także o najmłodszych. Organizuje cykl imprez czytelniczych dla dzieci z jeleniogórskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Powód? – Razem z innymi bibliotekami w kraju chcemy włączyć się do pracy nad zlikwidowaniem zjawiska polegającego na tym, że dzieci nie rozumieją w szkole prostych poleceń i zadań.
Słaba znajomość języka powoduje słabą umiejętność myślenia. Jedną z przyczyn tego stanu jest upadek czytelnictwa wywołany nie czytaniem książek.

A ponieważ nikt nie rodzi się czytelnikiem - my wychowujemy sobie następne pokolenie czytelników zapraszając dzieciaki do zabawy i głośnego czytania w naszej bibliotece.

Dzieci szczególnie cieszą się, gdy mogą wyjść od nas z prezentami - książeczką, które każde dziecko dostaje na pamiątkę wizyty u nas.
Stąd nasza prośba do Państwa o wsparcie nas w tym projekcie i obdarowanie książkami dla dzieci.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i książeczki od Państwa mogłyby wywołać radość dzieci, zwłaszcza tych uboższych, których jest niestety coraz więcej.

<b> Możesz pomóc </b>
Zwracamy się do Państwa z prośbą o życzliwe wsparcie naszego przedsięwzięcia. Każdą pomoc przyjmiemy z wielką wdzięcznością. Informacje w sprawie Państwa decyzji prosimy podać na niżej podany adres e-mailowy: jeleniagora@dbp.wroc.pl lub telefonicznie pod numerem (075) 75 22 580.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group