Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5944
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomalują sprayem drogę rowerową?

Sobota, 20 grudnia 2014, 7:52
Aktualizacja: Niedziela, 21 grudnia 2014, 8:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pomalują sprayem drogę rowerową?
Fot. Angela
Zakończono łączenie dróg rowerowych od ulicy Wrocławskiej do ulicy Łącznej w Jeleniej Górze. Na najbardziej ruchliwym odcinku ulicy Wrocławskiej postawiono separatory betonowe oraz balustrady. Nie wszystkim jednak przypadły one do gustu. – Są szare i brzydkie – krytykują cykliści. Zarząd dróg i mostów postawił jednak na bezpieczeństwo. Nad estetyką można natomiast popracować. Są już pomysły, jak zmienić wygląd betonu.

Prace wykonano w ramach corocznego planu rozbudowy dróg rowerowych w Jeleniej Górze, na co w budżecie zabezpieczane jest około 100 tys. zł. W tym roku postawiono na dostosowanie istniejącej infrastruktury drogowej do potrzeb cyklistów. W rejonie ul. Wrocławskiej i Batalionów Chłopskich zmieniono organizację ruchu.

W ramach robót Kółko z Siedlęcina wykonało nawierzchnię bitumiczną (tam gdzie jej nie było), obniżyło krawężniki (tam gdzie były za wysokie), usunęło dziury i ustawiło znaki i wykonało oznakowanie poziome. Pojawiły się separatory betonowe oraz balustrady. Te ostatnie elementy podziwu nie wzbudziły. Jednym z pomysłów jest pomalowanie ich np. przez grafficiarzy.

– Co prawda te balustrady są tymczasowo, bo będzie biegła tam obwodnica, ale o wiele przyjemniej by się jeździło, gdyby zostało to rzeczywiście pomalowane – mówi Zbyszek Leszek, prezes jeleniogórskiego Towarzystwa Kolarskiego. – Taki pomysł został wykorzystany na pętli drogi rowerowej pod wiaduktem na Ogińskiego i wygląda to naprawdę super – dodaje Z. Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group