Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3914
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomagają zwierzętom leśnym przetrwać zimę

Czwartek, 19 października 2017, 7:37
Autor: Manu
Jelenia Góra: Pomagają zwierzętom leśnym przetrwać zimę
Fot. Archiwum SP 7
“Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy” – pod takim hasłem w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza przeprowadzono akcję ekologiczną, w ramach projektu ratowania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. W akcję zaangażowani byli uczniowie i ich rodzice.

Już po raz trzynasty uczniowie z “Siódemki” od września z dużym zaangażowaniem i ochotą przystąpili do pracy. W ramach współpracy z Nadleśnictwem Lwówek Śląski wzięli udział w akcji zbierania kasztanów i żołędzi przeznaczonych na zimową karmę dla dzikich zwierząt.

- Celem naszej akcji było zebranie jak największej ilości karmy dla zwierzyny leśnej. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Uczniowie i ich rodzice chętnie włączyli się w proponowane działania. Akcja zakończyła się powodzeniem. Z naszej placówki powędrowało do leśnych spiżarni blisko 100 kg karmy – powiedział Piotr Grosman, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, który czuwał nad organizacją i przebiegiem zbiórki kasztanów i żołędzi.

Uwieńczeniem całego projektu była wycieczka do lasu koło Siedlęcina, gdzie najaktywniejsi uczestnicy akcji zgromadzoną karmę przekazali osobiście przedstawicielowi nadleśnictwa z Lwówka Śląskiego. Miejscowy leśniczy Paweł Sondaj przeprowadził sytuację edukacyjną w oparciu o różnorodne metody i formy pracy. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze zwierzętami żyjącymi w lesie oraz właściwe dokarmianie zwierzyny zimą. Leśniczy omówił warunki, jakie utrudniają zdobycie pożywienia zwierzętom. Wymienił też pokarmy, jakie lubią jeść ptaki i ssaki leśne.

- Otwarte serca i empatia, to dzisiaj ogromna zaleta, a umiejętność dzielenia się to dar, który posiadają nieliczni. W dzisiejszych czasach często spotykamy się z prośbami o pomoc. A na te prośby i apele odpowiadają osoby, którym nie jest obojętny los innych – mówi Paweł Sondaj. Leśniczy podkreślił także, że w czasie bardzo srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością. Jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, to należy to robić systematyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group