Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6216
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Polsko–niemiecka konferencja historyków i regionalistów

Piątek, 21 października 2016, 12:34
Aktualizacja: 12:36
Autor: Robert Czepielewski
Region: Polsko–niemiecka konferencja historyków i regionalistów
Fot. Robert Czepielewski
Od wczoraj (20.10) goszczą w Jeleniej Górze niemieccy regionaliści, historycy, badacze i kronikarze na III Międzynarodowe Spotkania Regionalistów, Historyków, Badaczy i Genealogów. Celem tego spotkania jest nawiązanie i zacieśnienie kontaktów z polskimi historykami oraz badaczami historii i kultury Śląska.

Organizatorem konferencji jest Jurgen Schwanitz, który zaprosił takich niemieckich badaczy, jak: dr Ulrich Schmielewski, dr Gerhard Schiller, Ulrich Junker i Peter Sruijit. Ze strony polskiej udział w spotkaniach biorą: Gabriela Zawiła, Ivo Łaborewicz, Anna Borys, dr Przemysław Wiater, Eugeniusz Gronostaj, Arkadiusz Kuzio-Podrucki, Barbara Skoczylas-Stadnik, Przemysław Burchardt, Arkadiusz Wileński, Patryk Straus, Daniel Wojtucki oraz Karolina Pogorzelska.

Ulrich Schmielewski, historyk z Wurzburga powiedział, że wielu referujących podczas tej trzydniowej konferencji są mniej lub bardziej powiązani z tymi terenami. - Badając źródła i spotykając się z naszymi kolegami z Polski sprawiamy, że dla nas historia tych terenów jest wręcz namacalna. Przez fakt, że udział w konferencji biorą ludzie związani rodzinnie z tymi terenami to historia, którą poznajemy nie ma wydźwięku książkowego, opartego na datach - powiedział.

Program konferencji obejmuje także zwiedzanie Muzeum Karkonoskiego. Uczestnicy będą także w Cieplicach, Starej Kamienicy, Miedziance oraz Ciechanowicach i Kamiennej Górze. Spotkania potrwają do niedzieli (23.10).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group