Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Polsko–czeski patrol narciarski w Rokytnicach

Piątek, 16 lutego 2018, 15:23
Autor: 112
Region: Polsko–czeski patrol narciarski w Rokytnicach
Fot. Użyczone/KMP Jelenia Góra
Wczoraj (15.02) na stoku narciarskim w Rokytnicach nad Jizerou po raz kolejny pojawiły się policyjne polsko–czeskie patrole narciarskie. Służbę pełnili policjanci garnizonu jeleniogórskiego i posterunku Policji w Rokytnicach, w ramach funkcjonującej od kilku lat współpracy transgranicznej.

W związku z trwającymi feriami zimowymi, ze stoków w Czechach korzysta wielu narciarzy i snowboardzistów z naszego kraju. 15 lutego w godzinach od 10.00 do 15.00 policjanci z garnizonu jeleniogórskiego pełnili służbę w patrolu narciarskim na stoku w Rokytnicach z policjantami z tamtejszego posterunku.

- Policyjne patrole narciarskie wykonują przede wszystkim zadania prewencyjne, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć. Podczas służby policjanci pomogli
7-letniej dziewczynce odnaleźć rodziców, gdyż dziecko zagubiło się na stoku. Zwracali uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki oraz na kulturę na stoku i w kolejkach do wyciągu, a także pilnowali, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.
.

Wspólne patrole prewencyjne polsko-czeskie realizują zadania głównie w weekendy, w rejonach wzmożonego ruchu turystycznego. Pojawiają się również na szlakach turystycznych Karkonoskiego Parku Narodowego, a także wszędzie, występuje zwiększony ruch turystyczny, zwłaszcza u naszych południowych sąsiadów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group