Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3729
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polsko–czeska umowa z korzyścią dla naszych uczniów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 grudnia 2015, 12:26
Aktualizacja: Środa, 2 grudnia 2015, 12:45
Autor: Angela/ KS
Fot. ZSRA
W Jabloncu nad Nysą podpisano porozumienie o współpracy między Liceum Plastycznym Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, a Średnią Szkołą Rzemiosł Artystycznych i Policealną Szkołą Zawodową w Jabloncu. Jakie będą z tego korzyści dla naszych uczniów?

Umowę o współpracy podpisali: ze strony czeskiej dyrektor SUPŚ a VOŚ Jablonec nad Nisou Bc.Martina Picko Baumannova oraz dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Bogdan Helik.

- Głównym punktem umowy jest wymiana uczniów celem rozbudzenia i kontynuowania ich zainteresowań oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy w zakresie przedmiotów artystycznych w obu szkołach – informuje Bogdan Helik, dyrektor szkoły. - Będą także podejmowane działania na wypracowanie nowych form działalności artystycznej w myśl umowy partnerskiej o współpracy miast Jelenia Góra i Jablonec nad Nysą, podpisanej 18 grudnia 2007 roku przez władze samorządowe obu miast – dodaje Bogdan Helik.

Czeska szkoła prowadzi specjalizacje w zakresie: grawerowania w tworzywie sztucznym i metalu, projektowania i wykonania akcesoriów mody z różnych materiałów oraz projektowania i wykonywania biżuterii szklanej i w metalu.

Polska delegacja, w skład której wchodzili dyrektor szkoły Bogdan Helik, nauczyciele Liceum Plastycznego - Beata Kornicka-Konecka i Marcin Znamienkiewicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Szczygielska, zwiedziła pracownie artystyczne czeskiej szkoły i poznała wyroby wykonane przez uczniów, a zwłaszcza ich prace zaliczeniowe i dyplomowe.

- Podczas spotkania z uczniami i wykładowcami wymieniono doświadczenia o formach i metodach kształcenia przedmiotów artystycznych w swoich szkołach. Postanowiono wspólnie organizować warsztaty uczniowskie celem zastosowania różnych metod kształcenia wykorzystywanych w Czechach i w Polsce. Uzgodniono, że nasi uczniowie będą mogli w czasie kilkudniowych warsztatów wykonać w pracowniach czeskiej szkoły zaprojektowane przez siebie projekty biżuterii, medali i odznak. Ponadto zostaliśmy zaproszeni na sympozjum szkół artystyczno-rzemieślniczych, które odbędzie się we wrześniu 2016 roku – relacjonuje Bogdan Helik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group