Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2738
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Polsko-chińska wojna pościelowa

Poniedziałek, 10 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 17:23
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Na początku przyszłego roku ruszy produkcja w nowej hali, którą na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stawia spółka Lubatex.

Firma z kapitałem polskim, francuskim i niemieckim zainwestuje w Lubawce ponad trzy miliony złotych i na początku zatrudni stu pracowników.
– Głównie szwaczki – zapowiada Arkadiusz Kubacki, prezes Lubateksu. – W miarę zwiększania produkcji zatrudnienie może u nas wzrosnąć nawet do ponad dwustu pracowników.

W hali o powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych stanie setka maszyn, na których będą powstawać wyroby pościelowe, głównie na eksport do krajów Europy Zachodniej.
– Cenami z Chińczykami nie wygramy, dlatego będziemy walczyć na jakość i szybkość dostaw – tłumaczy Arkadiusz Kubacki.

Właśnie bliskość granicy z Niemcami w dużej mierze zdecydowała o lokalizacji fabryki. Firma będzie mogła także liczyć na ulgi w podatkach do 2017 roku i doświadczoną kadrę.
– Kiedyś było tu dużo zakładów tekstylnych. Chcemy wrócić do tradycji i odzyskać rynek – mówi Kubacki.

Od ubiegłego roku zatrudnienie w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wzrosło o ponad 300 osób. Obecnie w tutejszych zakładach pracują dwa tysiące osób. Najwięksi pracodawcy to Sopp Polska (ozdoby), Bo-Wa-De 2 (meble) i Takata (pasy bezpieczeństwa).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group