Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6861
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Polska śmietniskiem Europy

Środa, 20 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 20 września 2006, 9:48
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Polska śmietniskiem Europy
Fot. Archiwum
Od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia grozi kierowcom, którzy nielegalnie do kraju sprowadzali odpady z Niemiec. Śledztwa w tej sprawie prowadzą prokuratury rejonowe z Bolesławca i Jeleniej Góry. Sprawcom postawiono zarzuty.

Jerzy K., kierowca cieżarówki, przewiózł przez granicę 90 ton odpadów zagrażających środowisku. Policja złapała go, kiedy rozładowywał śmieci w jednym z opuszczonych hangarów blisko Bolesławca.

– K. wyjaśnił, że odpady załadował w jednej z niemieckich firm, zaś ich
przewóz z Niemiec do Polski zleciła mu firma z Komornik, w której jest zatrudniony. On miał jedynie rozładować sprasowane bele odpadów w Różyńcu, na terenie byłego lotniska w jednym z opuszczonych hangarów – informuje Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu, wspólnie ze śledczymi ze Swarzędza (Wielkopolskie) prowadzi śledztwo w sprawie wwiezienia do Polski ponad 300 ton brudów z Niemiec. Charakter spraw jest podobny, dlatego są one badane wspólnie.

Pod lupą śledczych z Jeleniej Góry jest także 47-letni Niemiec Dieter S., który niedawno temu został przyłapany w Radomierzu. Ładunkiem prowadzonej przez niego ciężarówki były odpady komunalne.
Niemcowi już wcześniej postawiono zarzut sprowadzenia do Polski odpadków zagrażających środowisku naturalnemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group