Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6721
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Polska prapremiera opery „Faust” w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Środa, 8 sierpnia 2012, 7:09
Aktualizacja: 7:10
Autor: Angela
Pałac Wojanów zaprasza na prapremierę opery „Faust”, która odbędzie się 15 sierpnia br. Będzie to wielki powrót opery do źródła bowiem twórca muzyki książę Radziwiłł to właśnie w Kotlinie Jeleniogórskiej, w swojej letniej rezydencji, skomponował część muzyki do „Fausta”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dzieło Radziwiłła jest pierwszą muzyczną adaptacją utworu Goethego w historii opery. W Polsce nie doczekała się jeszcze wykonania pełnej wersji w języku niemieckim, dlatego prapremiera w Wojanowie będzie znaczącym wydarzeniem artystycznym.

Prapremierze będą towarzyszyć inne atrakcje. W dniu poprzedzającym wielkie wydarzenie muzyczne zostanie otwarta wystawa malarska Krystyny Radziwiłł-Milewskiej i zaprezentowany rękopis partytury „Fausta”. Oprócz tego, odwiedzający Pałac w Wojanowie będą mogli obejrzeć film z 1939 roku „Pruska miłość”, który opowiada o nieszczęśliwej miłości córki Antoniego Radziwiłła, Elizy i księcia Wilhelma, późniejszego króla Prus i Rzeszy Niemieckiej. Tragiczna historia miłosna jest związana z Doliną Pałaców i Ogrodów, rozgrywała się w Ciszycy.

Podczas prapremiery wystąpią sławy muzyki operowej Mark Adler (tenor) z Berlina i urodzona w Lipsku Tatiana Hempel-Gierlach (sopran). Na scenie pojawią się artyści związani z regionem Dolnego Śląska, Agnieszka Rehlis oraz Michalina Bienkiewicz. Nie zabraknie męskich głosów. Do Doliny Pałaców i Ogrodów przyjadą Robert Gierlach, laureat międzynarodowych konkursów wokalnych w Vercelli i w Las Palmas, oraz tenor Tomasz Krzysica, posiadający szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy. Wydarzenie uświetnią Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej oraz Chór z Darmstadt pod batutą znanego dyrygenta Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Wojciech Czemplik, a spektakl wyreżyserowała Beata Redo-Dobber.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group