Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 3967
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: miłość od pierwszego wejrzenia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 marca 2010, 13:01
Aktualizacja: Środa, 17 marca 2010, 7:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Pełne entuzjazmu i zafascynowane naszym krajem urocze cudzoziemki przebywają przez tydzień na ziemi jeleniogórskiej, gdzie przekazują młodym ludziom wiedzę o swoich krajach, a także uczą ich przedsiębiorczości.

Anel Alibanyeva z Kazachstanu, Karina Sargsyan z Armenii oraz Chenxi Li z Chin – bo o nich mowa – przyjechały do Jeleniej Góry w ramach projektu międzynarodowej organizacji studenckiej AISEC. Wszystko dzięki współpracy tego stowarzyszenia z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1, który zaprosił trzy panie do poprowadzenia zupełnie nietypowych zajęć z licealistami.

– Wychodząc od kultury każdego z krajów, skąd pochodzą, prowadzące poruszają tematykę przedsiębiorczości, komunikacji i kreatywności – mówi Aldona Mierzwa, nauczycielka języka angielskiego z ZSO nr 1. Przedstawiają realia panujące obecnie czy to w Armenii, czy w Kazachstanie, czy w Chinach. Do tego prezentacje multimedialne dotyczące ciekawych zjawisk, a także – krótki raport o biznesie i stanie gospodarki danych krajów.

Wszystko po to, aby młodzi ludzie dobrze się czuli we współczesnym świecie. Wiadomości na pewno przydadzą się podczas ewentualnych odwiedzin ojczyzn egzotycznych gości, co przy dzisiejszym otwarciu granic jest realne.

Dziś podczas zajęć z przedsiębiorczości prowadzonych przez Ewę Kukiel, prezentację tyczącą Chin miała Chenxi Li. Zarysowała licealistom obraz swojego kraju a także próbowała nauczyć ich jednego zdania po chińsku, które – w tłumaczeniu na polski brzmiało: kocham Cię, Polsko. Dodajmy, że goście dogadują się z młodzieżą i gospodarzami po angielsku.

Panie Anel, Karina i Chenxi są już po studiach. – Ostatnio gościliśmy w ramach tego samego programu studentki, teraz są to osoby nieco starsze – mówi Grzegorz Lustyk, wicedyrektor ZSO nr 1. Nie stwarzają jednak żadnego dystansu: są bardzo przyjacielskie i otwarte. Do Polski przyjechały po raz pierwszy w życiu.

Mieszkają u gościnnych rodzin w Strzyżowcu, Karpnikach i Karpaczu. Bardzo im się u nas podoba. – Zakochałam się w Polsce od pierwszego wejrzenia – mówi Anel Alibayeva. Jej entuzjazm podziela Karina. Chenxi była zauroczona smakiem zupy ogórkowej. Zauważyła też zimno, ale pogoda nie przeszkodziła jej, aby docenić to, co u nas już widziała.

Jutro goście zwiedzą Jelenią Górę i okolice. W stolicy Karkonoszy pozostaną do końca tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ja 16-03-2010 15:31
dobre
*piipi* 16-03-2010 15:40
~Hi, .. w naszych *męzczyznach jelonkowych mozna równiez ..*fajnie się zakochac !
~do piipi 16-03-2010 18:33
wiadomo - w *mężczyznach
~raf89 16-03-2010 19:22
~ 17-03-2010 9:41
raf89: Do Redakcji: jak mozna bylo zamiescic ten komentarz z 19:22??? to uwlacza kobietom ("wyrwanie"), a podwojnie uwlacza pieknym, madrym kobietom, przybyszkom z zagranicy, ktore-jako goscie-powinny byc traktowane ze szczegolnym powazaniem.I wy mowicie, ze Piipi pisze obrazliwe teksty???? zycze trzezwosci umyslu-przede wszystkim Redakcji-ktora nie powinna zamieszczac takich komentarzy.
~ 17-03-2010 10:01
dziekuje
~ja 18-03-2010 20:45
a czy osoby z młodszych klas mogły uczestniczyć ? np. z II gimnazjum?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group