Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12598
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poloneza i próbne matury czas zacząć

Piątek, 9 stycznia 2009, 8:00
Aktualizacja: Sobota, 10 stycznia 2009, 8:15
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Poloneza i próbne matury czas zacząć
Fot. TEJO
Dziś pierwsze stresy dla maturzystów, którzy zaczynają próbny egzamin maturalny. Po jego trudach przyjdzie czas na relaks. Zaczynają się bowiem studniówki, a trzecioklasiści gorliwie ćwiczą poloneza.

Próbne matury zaczynają się egzaminem z języka polskiego. – W poniedziałek uczniowie napiszą test z języka obcego, a we wtorek – z przedmiotu wybranego – mówi Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. W środę będzie też egzamin z języka polskiego w rozszerzonym zakresie, ale w popularnym „Żeromie” przystąpi do niego około jednej trzeciej maturzystów. Podobnie będzie w innych szkołach ponadgimazjalnych.

Po pierwszych próbnych maturalnych potyczkach, przyjdzie czas na studniówki. Niektórzy trzecioklasiści zaczynają balowanie już w ten weekend. Inni zatańczą poloneza w następnych. Ale zanim to zrobią, trzeba go się nauczyć. – Nie jest to trudny taniec, ale wymaga sporo precyzji i wyczucia rytmu – mówi Robert Ignaciak, nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze. Fotoreportaż z lekcji poloneza załączamy do tego tekstu.

W tej placówce maturzyści poznają układ i ćwiczą narodowego „chodzonego” po godzinach lekcyjnych, wieczorem. – Robimy tak, aby umożliwić wspólną naukę maturzystom z osobami towarzyszącymi, które nie mogą przyjść podczas zajęć szkolnych – dopowiada Robert Ignaciak. Przez godzinę pary ćwiczą w rytm Poloneza z filmu „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara, utworu najchętniej wybieranego jako oprawa muzyczna studniówek.

Potem przyjdzie już tylko czas na szaleństwo i odreagowanie od szkolnych stresów: studniówki. Drogie stroje, wystawne przyjęcia w różnych lokalach i obiektach stały się już tradycją. Maturzyści z „Żeroma” pojadą do Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju, ci z „Ekonoma” będą się bawić w hotelu „Mercure”. Do tego koniecznie operator kamery, który to wszystko uwieczni. Pozostaną wspomnienia i czas na przygotowanie do prawdziwej matury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
915
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group