Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7540
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Polonez, pochód i tort

Poniedziałek, 12 listopada 2018, 10:28
Aktualizacja: Wtorek, 13 listopada 2018, 10:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Polonez, pochód i tort
Fot. Przemek Kaczałko
W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Jeleniej Górze odbywało się wiele wydarzeń – w tym miejskie uroczystości. Na Placu Ratuszowym dzieci i młodzież tańczyli poloneza, był niepodległościowy tort, a następnie uformowano pochód, który przeszedł pod Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego na kolejne elementy obchodów tego wyjątkowego dnia.

Do młodych jeleniogórzan, tańczących poloneza mogli dołączyć chętni mieszkańcy... i wielu skorzystało. Tym samym po godzinie 11:00 roztańczona, biało-czerwona Jelenia Góra w radosny sposób świętowała 100-lecie Niepodległej. Chwilę później tłumy ustawiły się przy namiocie, gdzie częstowano pięknym tortem, wykonanym przez lokalnych cukierników.

Z czasem na Placu Ratuszowym pojawiła się orkiestra, a to oznaczało, że wkrótce zgromadzeni usłyszą jeleniogórski hejnał oraz Mazurka Dąbrowskiego. Dokładnie o godzinie 12:00 w całym kraju śpiewano hymn i co najważniejsze - ponad podziałami. W centrum miasta cztery zwrotki hymnu zaśpiewały przedszkolaki, młodzież, dorośli i seniorzy, osoby o różnym dorobku materialnym i edukacyjnym, reprezentanci różnych środowisk politycznych - wszyscy byli tego dnia zjednoczeni w miłości do Polski.

W trakcie uroczystości, nad centrum miasta przelatywały samoloty, a po wspólnym śpiewaniu uczestnicy uformowali się w pochodzie, który przeszedł ulicami Konopnickiej i 1 Maja pod Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie zaplanowano dalszy ciąg miejskich obchodów Święta Niepodległości.

Twoja reakcja na artykuł?

66
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group