Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10431
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Politycy PiS spokojni o oświatę

Środa, 3 lipca 2019, 10:09
Aktualizacja: Czwartek, 4 lipca 2019, 12:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Politycy PiS spokojni o oświatę
Fot. Przemek Kaczałko
W trakcie ostatniej konferencji prasowej wiceminister edukacji Marzena Machałek nawiązała m.in. do spraw oświatowych. – Mamy zapewnienia premiera, że będzie można zwiększyć wynagrodzenia nauczycieli bez zmian w budżecie, bo będą to przesunięcia – informowała Marzena Machałek.

1000 zł stażyście na start, powrót do dawnej ścieżki awansu zawodowego nauczycieli to kwestie, o których również wspominała sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji. M. Machałek przypomniała jednocześnie, że kwestie wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych to zadanie własne gminy i to od organów prowadzących szkoły zależy, czy oni również dostaną podwyżki.

W sprawie kumulacji roczników w szkołach średnich wiceminister zapewnia, że problemu nie będzie.

Mamy informacje od kuratorów - jeśli chodzi o Dolny Śląsk, w tym Jelenią Górę - nie zgłoszono problemów w związku z podwójnym rocznikiem. Nawet jest taka sytuacja, że niektóre szkoły średnie to ratuje. Mniejsze miejscowości miały problem z naborem i mam informacje od dyrektorów i starostów, że to dla nich dobra wiadomość. Wchodzimy w odtwarzanie 4-letnich liceów ogólnokształcących, które dobrze przygotują do studiów. Wybraliśmy moment, kiedy roczniki są najniższe. W związku z wygaszeniem gimnazjów, w wielu szkołach było dużo wolnych miejsc. Natomiast jeśli chodzi o prestiżowe licea - tam nigdy nie było tak, że wszyscy się dostawali - podkreśla M. Machałek.

Twoja reakcja na artykuł?

11
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
17
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group