• Wtorek, 25 lutego 2020
  • Godz. 19:06
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora
  • Czytających: 7984
  • Zalogowanych: 17
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Policyjne patrole narciarskie na stokach

Wiadomości: Region
Wtorek, 2 stycznia 2018, 12:22
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Policyjni instruktorzy podczas różnego rodzaju imprez na stokach bezpłatnie udzielają najmłodszym lekcji jazdy na nartach oraz dbają o bezpieczeństwo narciarzy. 30 grudnia 2017 r. st. sierż Beata Sosulska – Baran i sierż sztab Rafał Gula pełnili służbę na stoku „Puchatek” w Szklarskiej Porębie.

W trakcie służby informowali narciarzy o bezpiecznych zachowaniach na stoku, zwracali baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiali bez opieki, legitymowali osoby niewłaściwie zachowujące, zwracali uwagę na kulturę jazdy na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnowali, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

- Głównym celem policyjnych patroli narciarskich jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy. Brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach są główną przyczyną wypadków na stokach narciarskich - informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze czynią starania, aby na stokach obok regulaminów obiektów narciarskich znajdował się również dekalog narciarski opracowany przez FIS, który jest swoistym kodeksem drogowym na stokach. Policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~optymista 3-01-2018 8:06
Zapraszamy Policję także na trasy biegowe w Jakuszycach. wielu nowych użytkowników tras nie ma pojęcia o zasadach poruszania się na nich obowiązujących. Akcja edukacyjna byłaby bardzo wskazana.
~Biegacz 3-01-2018 11:39
A może tych Panów Policjantów do Jakuszyc na trasy biegowe skierować dopilnują by PIESI nie niszczyli szlaków i torów do uprawiania klasycznego narciarstwa biegowego dopilnują by DUŻE psy były na smyczy . A dzieci na sankach tylko jeździły w wyznaczonych miejscach .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group