Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7677
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policyjne patrole narciarskie na stokach

Wtorek, 2 stycznia 2018, 12:22
Autor: 112
Region: Policyjne patrole narciarskie na stokach
Fot. KMP Jelenia Góra
Policyjni instruktorzy podczas różnego rodzaju imprez na stokach bezpłatnie udzielają najmłodszym lekcji jazdy na nartach oraz dbają o bezpieczeństwo narciarzy. 30 grudnia 2017 r. st. sierż Beata Sosulska – Baran i sierż sztab Rafał Gula pełnili służbę na stoku „Puchatek” w Szklarskiej Porębie.

W trakcie służby informowali narciarzy o bezpiecznych zachowaniach na stoku, zwracali baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiali bez opieki, legitymowali osoby niewłaściwie zachowujące, zwracali uwagę na kulturę jazdy na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnowali, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

- Głównym celem policyjnych patroli narciarskich jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy. Brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach są główną przyczyną wypadków na stokach narciarskich - informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze czynią starania, aby na stokach obok regulaminów obiektów narciarskich znajdował się również dekalog narciarski opracowany przez FIS, który jest swoistym kodeksem drogowym na stokach. Policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group