Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10426
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci ze wsparciem pilnują zaleceń rządu

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 14:35
Aktualizacja: Środa, 8 kwietnia 2020, 6:18
Autor: 112
Region: Policjanci ze wsparciem pilnują zaleceń rządu
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wspierani przez żołnierzy oraz Straż Leśną Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach dyscyplinowali te osoby, które w związku z epidemią koronawirusa, pomimo zakazu wychodziły czy też wyjeżdżały z domu bez żadnego powodu.

Jeleniogórscy policjanci wspierani przez żołnierzy i inne służby, w tym Straż Leśną „Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, w miniony weekend prowadzili kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. parki, place zabaw, ogródki działkowe - czyli wszystkie te obszary, gdzie mogą pojawić się osoby, których zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami być tam nie powinno.

Niestety, pomimo wprowadzonych zakazów, zdarzają się mieszkańcy, którzy bez ważnego powodu przemieszczają się poza swoimi miejscami zamieszkania w celach rekreacyjnych czy po prostu z nudów. Jeleniogórscy policjanci ujawnili kilka tego typu sytuacji i dyscyplinowali osoby, które mimo zakazów spotykały się w miejscach publicznych. Każda z nich swoim zachowaniem naraziła życie oraz zdrowie swoje i innych na niebezpieczeństwo.

Ponadto 4 kwietnia strażnicy leśni Nadleśnictwa ”Śnieżka” w Kowarach zatrzymali 25-letniego jeleniogórzanina, który zignorował obowiązujące obostrzenia i crossem poruszał się w kompleksie leśnym w Staniszowie. Mężczyzna za nielegalny wjazd do lasu, uporczywe płoszenie zwierząt oraz w związku z epidemią koronawirusa naruszenie okresowego wstępu do lasu został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając zaleceń, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

Twoja reakcja na artykuł?

33
51%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
3
5%
Smuci
17
26%
Złości
9
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
459
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group