Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11112
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci zatrzymani

Piątek, 11 stycznia 2019, 7:03
Aktualizacja: Sobota, 12 stycznia 2019, 9:12
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Policjanci zatrzymani
Fot. Zdjęcie poglądowe
Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, a także byłego policjanta. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych, zajmujących się m.in. wytwarzaniem i obrotem narkotykami.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty.

- Poza udziałem w zorganizowanych grupach przestępczych, podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia szeregu innych przestępstw, w tym między innymi przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za zaniechanie czynności służbowych oraz informacje o planowanych w postępowaniach karnych czynnościach procesowych, pomocnictwa w obrocie substancjami psychotropowymi czy utrudniania postępowań karnych – wylicza prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Jak ustaliła prokuratura, branie łapówek, było dla zatrzymanych dochodowym zajęciem.

- Dwóm z podejrzanych funkcjonariuszy zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tysięcy złotych – informuje prokurator T. Czułowski. - Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu. Do przestępstw objętych zarzutami dochodziło na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie od 2007 do 2017 roku – dodaje prokurator.

Podejrzani nie przyznali się do winy. 9 stycznia 2019 roku Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy. Za zarzucone przestępstwa, mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat. Dokonano także zatrzymania mienia podejrzanych na poczet zabezpieczenia majątkowego.

- Opisane czynności są efektem prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze i innej jednostki Prokuratury śledztw dotyczących zorganizowanych grup przestępczych, zajmujących się wytwarzaniem i obrotem substancji psychotropowych na terenie województwa dolnośląskiego – dodaje Tomasz Czukowski.

Twoja reakcja na artykuł?

26
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
175
Tak
13%
Nie
87%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
 
Aktualności
Roboty na Wolności
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group