Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7315
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci zatrzymani

Piątek, 11 stycznia 2019, 7:03
Aktualizacja: Sobota, 12 stycznia 2019, 9:12
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Policjanci zatrzymani
Fot. Zdjęcie poglądowe
Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, a także byłego policjanta. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych, zajmujących się m.in. wytwarzaniem i obrotem narkotykami.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty.

- Poza udziałem w zorganizowanych grupach przestępczych, podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia szeregu innych przestępstw, w tym między innymi przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za zaniechanie czynności służbowych oraz informacje o planowanych w postępowaniach karnych czynnościach procesowych, pomocnictwa w obrocie substancjami psychotropowymi czy utrudniania postępowań karnych – wylicza prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Jak ustaliła prokuratura, branie łapówek, było dla zatrzymanych dochodowym zajęciem.

- Dwóm z podejrzanych funkcjonariuszy zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tysięcy złotych – informuje prokurator T. Czułowski. - Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu. Do przestępstw objętych zarzutami dochodziło na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie od 2007 do 2017 roku – dodaje prokurator.

Podejrzani nie przyznali się do winy. 9 stycznia 2019 roku Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy. Za zarzucone przestępstwa, mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat. Dokonano także zatrzymania mienia podejrzanych na poczet zabezpieczenia majątkowego.

- Opisane czynności są efektem prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze i innej jednostki Prokuratury śledztw dotyczących zorganizowanych grup przestępczych, zajmujących się wytwarzaniem i obrotem substancji psychotropowych na terenie województwa dolnośląskiego – dodaje Tomasz Czukowski.

Twoja reakcja na artykuł?

26
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group