Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5983
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci z dziećmi o przemocy

Środa, 8 lutego 2017, 7:53
Autor: 112
Region: Policjanci z dziećmi o przemocy
Fot. Użyczone/Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wraz z zespołem interdyscyplinarnym wzięli udział w I Lokalnej Kampanii Społecznej dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w gminie Stara Kamienica.

Kampania ta objęła cztery szkoły na terenie gminy. Policjanci oprócz tematów dotyczących przemocy, omówili również tematy dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas ferii oraz w ramach programu „ALFA”, właściwe zachowania w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

1 lutego na terenie gminy Stara Kamienica odbyła się I Lokalna Kampania Społeczna o tematyce Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie. Kampania ta objęła cztery szkoły : Szkołę Podstawową w Wojcieszycach, Szkołę Podstawową w Kopańcu, Szkołę Podstawową w Barcinku i Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.

Prowadzącymi Kampanię byli przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego oraz Policji. Celem akcji było omówienie tematu przemocy w myśl zadań wyznaczonych przez Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie tj. w zakresie profilaktyki i edukacji społecznej, określenie jej form , a także obalenie mitów i stereotypów usprawiedliwiających jej stosowanie. Hasłami przewodnimi kampanii były: „ Reaguj na Przemoc” oraz „ Stop Przemocy. Mówimy stanowcze Nie”
W każdej szkole omówiono pojęcie przemocy, formy jej występowania oraz gdzie można szukać pomocy.

Pogadankę dla uczniów ze strony Policji przygotowała st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze oraz dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze – sierż. Marcin Florkowski. Funkcjonariusze spotkanie z uczniami przygotowali w oparciu o realizację programów i działań Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, w tym „Bezpieczne Osiedle”, „Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom”, „Bezpieczna i przyjazna szkoła” , działań prewencyjnych „Bezpieczne Ferie”, a także w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pn. „ALFA”, ukierunkowanego na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

W związku z tym, że ferie zimowe w województwie dolnośląskim rozpoczynają się 13 lutego br. uczniowie klas I- VI zastanawiali się nad zagrożeniami jakie mogą wystąpić w czasie ferii, chętnie udzielali rad jak unikać zagrożeń np. : nie zjeżdżać z górki na sankach w pobliżu stawu, nosić odblaski, zakładać kask na głowę w trakcie jazdy na nartach, nie rozmawiać z nieznajomymi.

Uczniowie z Gimnazjum dodatkowo w ramach pogadanki „ Bezpieczne ferie” rozmawiali na temat zagrożeń
dotyczących posiadania, dystrybucji narkotyków oraz konsekwencji zdrowotnych wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy i innych niebezpiecznych substancji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group