Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci: Wakacje mogą być bezpieczne

Środa, 9 lipca 2014, 7:38
Aktualizacja: 7:41
Autor: 112
Region: Policjanci: Wakacje mogą być bezpieczne
Fot. KMP Jelenia Góra
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze spotkali się z dziećmi, spędzającymi wakacje na kolonii w jednym z hoteli w Piechowicach. Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacji.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2014 „ spotkali się z dziećmi spędzającymi wypoczynek w jednym z hoteli w Piechowicach. Sierż. Waldemar Wirbuł i post. Remigiusz Sobolewski, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP zapoznali dzieci ze sprzętem specjalistycznym Wydziału Ruchu Drogowego, a st.asp. Danuta Razmysłowicz, specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze omówiła zagrożenia, na jakie mogą być narażone podczas wakacji i wskazała sposoby ich unikania.

W zorganizowanym przez policjantów spotkaniu szkoleniowym udział wzięły dzieci z Domów Dziecka, Ośrodków Pomocy Społecznej i świetlic socjoterapeutycznych z Białegostoku, Brwinowa i Warszawy. Łącznie w spotkaniu udział wzięło 35 osób.

Podjęcie działań prewencyjnych, zmierzających do zapewnienia na terenie podległym KMP w Jeleniej Górze bezpiecznego wypoczynku w ramach akcji ,,Bezpieczne Wakacje 2014” obejmowały następujące obszary: bezpieczeństwo na drogach ( do i z miejsc wypoczynku), bezpieczeństwo w miejscu, wypoczynku, bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

- Policjanci omówili różne zagrożenia , które czyhają na dzieci podczas złej organizacji zabaw oraz wskazali na sposoby ich unikania. Funkcjonariusze przypominali, że kąpiele w miejscach niedozwolonych, bez opieki dorosłych, skoki do wody to najczęstsze przyczyny utonięć lub ciężkich uszkodzeń ciała – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group