Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5924
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci: Wakacje mogą być bezpieczne

Wiadomości: Region
Środa, 9 lipca 2014, 7:38
Aktualizacja: 7:41
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze spotkali się z dziećmi, spędzającymi wakacje na kolonii w jednym z hoteli w Piechowicach. Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacji.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2014 „ spotkali się z dziećmi spędzającymi wypoczynek w jednym z hoteli w Piechowicach. Sierż. Waldemar Wirbuł i post. Remigiusz Sobolewski, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP zapoznali dzieci ze sprzętem specjalistycznym Wydziału Ruchu Drogowego, a st.asp. Danuta Razmysłowicz, specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze omówiła zagrożenia, na jakie mogą być narażone podczas wakacji i wskazała sposoby ich unikania.

W zorganizowanym przez policjantów spotkaniu szkoleniowym udział wzięły dzieci z Domów Dziecka, Ośrodków Pomocy Społecznej i świetlic socjoterapeutycznych z Białegostoku, Brwinowa i Warszawy. Łącznie w spotkaniu udział wzięło 35 osób.

Podjęcie działań prewencyjnych, zmierzających do zapewnienia na terenie podległym KMP w Jeleniej Górze bezpiecznego wypoczynku w ramach akcji ,,Bezpieczne Wakacje 2014” obejmowały następujące obszary: bezpieczeństwo na drogach ( do i z miejsc wypoczynku), bezpieczeństwo w miejscu, wypoczynku, bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

- Policjanci omówili różne zagrożenia , które czyhają na dzieci podczas złej organizacji zabaw oraz wskazali na sposoby ich unikania. Funkcjonariusze przypominali, że kąpiele w miejscach niedozwolonych, bez opieki dorosłych, skoki do wody to najczęstsze przyczyny utonięć lub ciężkich uszkodzeń ciała – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Europejczyk 9-07-2014 8:21
Trzeba było im pokazać cele od środka na Grodgera.
~AD966 9-07-2014 8:46
Od nowego roku szkolnego nowy elementarz, dlaczego nie wprowadzić nauki ruchu drogowego zamiast lekcji religii ,no może pół na pół .
~wojtus 9-07-2014 11:16
Moj pies szczeka jak ktos sie kreci kolo mojego domu,czuje sie bezpiescznie.
~taka prawda 9-07-2014 20:10
Największym zagrożeniem na ulicach są ofermy z DW na rejestracjach. Czy dzieci zostały uczulone na auta z takimi rejestracjami? Teraz wakacje, więc pełno wrocławskich słoików w starych ruplach na naszych drogach. Zwykle ich umiejętności drogowe są odwrotnie proporcjonalne do stopnia arogancji.
~szofer 9-07-2014 20:39
~taka prawda>Walnij się w ten pusty łeb,"słoiki,DW" psi synu pisze się ;rumpel;w Jeleniej 25% na ulicach to złom .Pytanie kto toto dopuszcza do ruchu?
~rentier 123 9-07-2014 23:22
Danusia ciągle w akcji. Podziwiam ją do chwili obecnej.
~do ~szofer 10-07-2014 0:14
To ty się walnij w swój pusty łeb. Nie dość że nie wiesz, to jeszcze szczekasz nie na temat. Osobisty weterynarz na urlopie? A tak w ogóle prawdą jest, że najgorzej jeżdżą mieszkańcy Wrocławia. Takie przysłowiowe sieroty drogowe (i nie tylko drogowe, bo na szlakach w górach też robią z siebie tylko pośmiewisko). Kto takim w ogóle pozwala wychodzić z domu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group