Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8542
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci w gangu

Środa, 28 kwietnia 2021, 7:02
Autor: WAC
Region: Policjanci w gangu
Fot. CBŚP
Podczas działań przeprowadzonych w ostatni weekend, w których udział wzięło ponad 100 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia i Biura Spraw Wewnętrznych Policji, przy wsparciu dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymano 15 członków zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od klientów klubów go-go w Warszawie i we Wrocławiu. Wśród zatrzymanych było trzech czynnych policjantów, pracujących w pionie prewencji.

W toku śledztwa ustalono, że na terenie trzech klubów w Warszawie i Wrocławiu dochodziło do popełniania przestępstw, w tym także na szkodę klientów. Nieświadomym ofiarom do napojów dodawano niedozwolone substancje, które ograniczały ich możliwości psychofizyczne. Dotychczas śledczy ustalili, że oszukanych zostało ok. 50 klientów, w tym cudzoziemcy, którzy stracili kwoty od kilku do 200 tysięcy złotych. Na konto jednego z klientów sprawcy zaciągnęli pożyczkę w wysokości 70 tysięcy złotych, która w ciągu godziny została wydana w lokalu.

W trakcie zatrzymania osób podejrzanych o udział w gangu zabezpieczono dokumenty tożsamości potencjalnych pokrzywdzonych, narkotyki, dokumentację działalności klubów. W Prokuraturze Krajowej ujętym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Cztery osoby usłyszały dodatkowo zarzuty kierowania tą grupą, a kilka innych dokonywanie rozbojów.

Twoja reakcja na artykuł?

20
32%
Cieszy
13
21%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
28
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group