Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 11844
Zalogowanych: 79
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjanci uratowali starszą panią

Środa, 23 kwietnia 2025, 11:09
Aktualizacja: 11:10
Autor: Policja Jelenia Góra/podinsp. Edyta Bagrowska
Jelenia Góra: Policjanci uratowali starszą panią
Fot. PaV
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów uratowano życie starszej kobiety. Podczas gdy jeden z nich rozmawiał z podwórka bloku z desperatką siedzącą w oknie na 4 piętrze, drugi pobiegł na górę i z pomocą sąsiadów szybko zlokalizował właściwe mieszkanie.

22 kwietnia 2025 roku, około godziny 20.25, jeleniogórscy policjanci zostali skierowani na pilne zgłoszenie dotyczące starszej kobiety, która miała siedzieć na parapecie okna na czwartym piętrze jednego z bloków przy ul. Szymanowskiego na Zabobrzu.

Według przekazanych informacji, kobieta znajdowała się w niebezpiecznej pozycji, z nogami zwieszonymi na zewnątrz i istniało realne podejrzenie, że może targnąć się na własne życie.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili dramatyczną sytuację.

Kobieta rzeczywiście siedziała na zewnętrznej stronie parapetu, balansując nad przepaścią. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania.

Jeden z policjantów rozpoczął rozmowę z kobietą, starając się nawiązać kontakt, uspokoić ją i zyskać jej zaufanie. Równocześnie drugi z funkcjonariuszy w bloku próbował ustalić, w którym mieszkaniu się znajduje, aby dotrzeć do niej od środka.

Pomogli sąsiedzi

Szybko zlokalizowano odpowiednie mieszkanie, jednak drzwi były zamknięte. Na szczęście z pomocą przyszli sąsiedzi, którzy posiadali zapasowy klucz.

Funkcjonariusz cały czas będący w kontakcie z kobietą utrzymywał z nią trudny dialog – kobieta była zdenerwowana, zrezygnowana i wciąż powtarzała, że skoczy. Napięcie rosło z każdą chwilą, a sytuacja wymagała ogromnego opanowania i profesjonalizmu.

W decydującym momencie drugi policjant, który dostał się do mieszkania, zbliżył się niepostrzeżenie do kobiety od wewnątrz i w odpowiednim momencie chwycił ją, skutecznie i bezpiecznie ściągając z parapetu do środka.

Dzięki skutecznej współpracy i zachowaniu zimnej krwi, funkcjonariusze zapobiegli tragedii. Kobiecie natychmiast udzielono niezbędnej pomocy, a następnie przekazano ją pod opiekę lekarzy.

To kolejny przykład tego, jak ważna jest szybka reakcja służb i współpraca z lokalną społecznością. Policjanci po raz kolejny udowodnili, że życie i zdrowie drugiego człowieka są dla nich najwyższym priorytetem.

Policja apeluje również do mieszkańców, aby nie pozostawali obojętni na sygnały świadczące o kryzysie psychicznym osób w swoim otoczeniu. Każde zgłoszenie może uratować życie.

Twoja reakcja na artykuł?

13
37%
Cieszy
3
9%
Hahaha
2
6%
Nudzi
10
29%
Smuci
1
3%
Złości
6
17%
Przeraża

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
447
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
12%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
32%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
52%
Wolę autobus
4%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Dlaczego Właściwie Izrael walczy z Palestyną?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Wyjątkowy wernisaż Jeleniogórskiej Strefy Fotografii
 
Aktualności
Tłumy na przejazdach retro do Karpacza
 
Aktualności
Plac Ratuszowy pełen smaków – trwa Festiwal „O Winie w Kotlinie”
 
Aktualności
Ruszyło wyburzanie ruin hotelu "Sudety"
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group