Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8392
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjanci uratowali nietrzeźwych przed śmiercią

Sobota, 17 listopada 2012, 7:29
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
Podczas ostatnich mroźnych dni jeleniogórscy policjanci uratowali życie kilku bezdomnym, często nietrzeźwym, którzy wieczorem i w nocy na mrozie siedzieli w parkach, na przystankach autobusowych lub w innych miejscach. –Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska z KPM w Jeleniej Górze.

Jeleniogórscy policjanci realizując działania w ramach akcji „Zima 2012/2013” sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. A tych nie brakuje.

- Najczęściej osoby te są tak pijane, że nie są w stanie iść o własnych siłach – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. - W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą je do wskazanego przez nich miejsca bądź umieszczają w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu – dodaje Edyta Bagrowska.
Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

- Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group