Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6527
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci uratowali bezdomnemu życie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 lutego 2018, 15:17
Aktualizacja: Środa, 28 lutego 2018, 8:23
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze przekonali 59–letniego mężczyznę, do tego aby pojechał z nimi do schroniska dla osób bezdomnych. Funkcjonariusze znaleźli go śpiącego na mrozie w rozpadającym się namiocie. Mężczyzna był już mocno wychłodzony.

Dzisiaj (27.02) około godziny 9.20 dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze pojechali na ul. Słowackiego sprawdzić zgłoszenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, z którego wynikało, że życie i zdrowie bezdomnego mężczyzny koczującego na mrozie może być zagrożone.

- Funkcjonariusze z tyłu jednego z budynków przy rzece znaleźli rozpadający się namiot, a w nim śpiącego 59-letniego mężczyznę. Na dworze było minus 16 stopni. Policjanci zaproponowali mu, że przewiozą go do schroniska dla osób bezdomnych. Mężczyzna na początku nie chciał się zgodzić, jednak po krótkiej rozmowie udało się go przekonać. W schronisku sprawdzono jego temperaturę. Okazało się , że był mocno wychłodzony i dalsze przebywanie na mrozie mogło skutkować śmiercią – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPS systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Informują ich o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielają wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

W przypadku spotkania osoby bezdomnej będącej pod wpływem alkoholu policjanci w zależności od sytuacji odwożą taką osobę do Ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00 bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group