Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6595
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjanci skazani za przekroczenie uprawnień

Niedziela, 24 grudnia 2017, 9:34
Aktualizacja: 9:41
Autor: WAC
Przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie przeciwko dwóm funkcjonariuszom policji, którzy podczas zatrzymania podejrzanego przekroczyli swoje uprawnienia i dopuścili się jego pobicia powodując u niego lekkie obrażenia ciała.

Sprawa toczyła się z oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze. Śledczy ustalili, że w nocy z 7 na 8 września 2015 roku w Piechowicach, dwóch funkcjonariuszy Policji z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze przekroczyło swoje uprawnienia w ten sposób, że po skutecznym pościgu oraz zatrzymaniu podejrzanego, zadali mu szereg ciosów pięściami w okolice głowy oraz kopali po całym ciele, czym spowodowali u niego lekkie obrażenia ciała w postaci stłuczeń i innych urazów.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uznał oskarżonych za winnych zarzuconego im przez prokuraturę przestępstwa i skazał ich na kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wobec oskarżonych orzeczono też środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu policjanta na okres 5 lat. Dodatkowo, sąd zobowiązał ich do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego tytułem zadośćuczynienia kwot po 3 tysięcy złotych oraz do powstrzymania się od kontaktowania się z nim w jakikolwiek sposób.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura złożyła do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wniosek o jego uzasadnienie w zakresie kar orzeczonych wobec oskarżonych. Po zapoznaniu się z motywami sądu, podjęta zostanie decyzja czy oskarżenie złoży apelację w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group