Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7319
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policja: Uwaga na podejrzane linki

Czwartek, 13 stycznia 2022, 12:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: 112
Powiat: Policja: Uwaga na podejrzane linki
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci prowadzą kilka postępowań w sprawie oszustw podczas transakcji na portalu internetowym oferującym do sprzedaży używane produkty.

Pokrzywdzeni, którzy zgłosili się do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze oraz w Kowarach korzystali z portalu internetowego oferującego do sprzedaży używaną odzież. Za pośrednictwem tej strony wystawili na sprzedaż towar, po czym otrzymali informację, że ktoś jest zainteresowany zakupem. W odebranej wiadomości e-mailowej był także link do strony bankowości elektronicznej. Kliknięcie w ten link było konieczne w celu potwierdzenia przez zgłaszających transakcji sprzedaży. Oczywiście niezbędne było także podanie danych do zalogowania się do banku. Strona, która się wyświetliła była niemal identyczna jak autoryzowana strona bankowości elektronicznej. Oszuści po uzyskaniu dostępu do konta wypłacili blikiem gotówkę.

Jeleniogórscy policjanci apelują o ostrożność przy transakcjach online. Należy unikać klikania w nieznane linki, ponieważ oszuści w ten sposób wyłudzają dane i „czyszczą” konta bankowe!

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
22%
Smuci
0
0%
Złości
5
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group