Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10327
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja: Seniorze! Nie daj się oszukać

Wtorek, 28 kwietnia 2020, 13:01
Aktualizacja: Środa, 29 kwietnia 2020, 14:11
Autor: 112
Jelenia Góra: Policja: Seniorze! Nie daj się oszukać
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci 24 kwietnia br. w godzinach zakupów dla seniorów rozdawali im ulotki zawierające informacje o sposobach działania oszustów oraz porady, jak nie dać się oszukać.

W materiałach, które otrzymali seniorzy znajdują się wskazówki jak zachować się w przypadku telefonów od osób, które podszywają się pod urzędników, pracowników administracji, najbliższych członków rodziny czy policjantów. Policjanci informowali, że przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, aby nie podejmować żadnych pochopnych działań. Nie informować nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacać z banku wszystkich oszczędności. Zadzwonić do kogoś z rodziny, zapytać o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje.

W ostatnim czasie zarówno w całym kraju, jak również z regionie jeleniogórskim doszło do oszustw metodą na, tzw. Policjanta. Należy pamiętać, że policjanci nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie, tylko przyjadą do mieszkania, czy domu. Muszą też przedstawić się i okazać legitymację służbową. Poza tym obecność każdego policjanta w naszym domu możemy potwierdzić u oficera dyżurnego, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych ! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym.

Policjanci przypominali seniorom, aby:

• zawsze kierowali się zasadą " ograniczonego zaufania",
• w przypadku prośby o nagłą pożyczkę poprosili o osobisty kontakt z osobą podającą się za krewnego,
• skontaktowali się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania "tragicznej" informacji , która miała być powodem pożyczki.

W każdym przypadku podejrzenia oszustwa należy powiadomić Policję.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group