Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2441
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policja: Po majówce

Środa, 4 maja 2022, 15:02
Aktualizacja: 15:03
Autor: 112
Powiat: Policja: Po majówce
Fot. Archiwum Policji
Od 29 kwietnia do 3 maja na drogach powiatu doszło do kilkunastu kolizji, których główną przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jeleniogórscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne zatrzymali 6 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Zatrzymani mieli od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie.

2 maja około godziny 20.00 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali na ul. Wolności do kontroli drogowej nietrzeźwą 17-latkę, która kierowała pojazdem marki Opel. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Nie posiadała też uprawnień do kierowania. Ponadto zatrzymali trzech kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy oraz mężczyznę, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany manatem w wysokości 2500 zł.

Ponadto od piątku do niedzieli jeleniogórscy policjanci zatrzymali 12 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Każda z nich, w celu uniknięcia zatrzymania ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.
W tych dniach policjanci obsłużyli 356 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscach publicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
1
10%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group