Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7201
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja (na życzenie) sprawdzi stan autokarów

Czwartek, 16 lipca 2015, 7:41
Aktualizacja: 7:45
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Policja (na życzenie) sprawdzi stan autokarów
Fot. Archiwum
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na letni wypoczynek Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze gwarantuje sprawdzenie stanu technicznego autobusów, uprawnień oraz stanu trzeźwości ich kierowców. Tak, jak w biegłych latach, organizatorzy wyjazdów, jak i rodzice, mogą zgłaszać potrzebę przeprowadzenia takiej kontroli.

Jeżeli planujemy wysłać dziecko w daleką podróż, a mamy wątpliwości co do stanu jakości pojazdu lub kompetencji kierowcy możemy zgłosić się do Wydziału Ruchu Drogowego KMP (tel. 75-75-20-581) lub dyżurnego komendy (tel. 75/75-20-240, 75/75-20-222 ). Policja zobowiązuje się dojechać na miejsce postoju autokaru, gdzie zostanie sprawdzony stan techniczny pojazdu oraz uprawnienia i trzeźwość kierujących.

Także rodzice mogą zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Przed wyjazdem warto dokładnie dowiedzieć się z kim i w jakie miejsce wyjeżdżają oraz zadbać o telefon kontaktowy do opiekuna wycieczki/kolonii. Postarajmy także, aby nie wyposażać dzieci w przedmioty wartościowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group