Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 9609
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja na tropie sprawcy alarmów

Piątek, 8 lutego 2019, 6:07
Aktualizacja: Sobota, 9 lutego 2019, 6:30
Autor: WAC
Region: Policja na tropie sprawcy alarmów
Fot. WAC
Nadal nie wiadomo, kto jest sprawcą fałszywych alarmów bombowych, które kilka razy w ostatnim okresie stawiały na nogi służby ratunkowe.

Przypomnijmy. Scenariusz działania sprawcy lub sprawców był taki sam. Na adres mailowy różnych instytucji trafiała drogą mailową informacja, że w ich obiekcie jest podłożony materiał wybuchowy. Wiadomość ta wywoływała mobilizację służb ratunkowych. Wywołująca go osoba lub osoby szczególnie upatrzyła sobie jeleniogórski Urząd Skarbowy, który trzy razem stawał się celem ataku. Fałszywe alarmy bombowe dotyczyły też obiektów handlowych: Tesco oraz Kaufland. Na Dolnym Śląsku ewakuacje musiano też przeprowadzać w wałbrzyskiej i legnickiej skarbówce oraz w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu

Jak informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - w sprawie fałszywych alarmów bombowych prowadzone jest intensywne postępowanie. Nad znalezieniem sprawcy pracują funkcjonariusze z wydziałów kryminalnych jednostek policji oraz specjaliści od cyberprzestępczości. Policja nie chce ujawniać większej ilości szczegółów sprawy, ze względu na dobro śledztwa.

Dodajmy, że w 2011 roku - w związku z przygotowaniami do Euro 2012 - do kodeksu karnego wprowadzono artykuł 224a, zgodnie z którym każdemu "kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Co istotne, za bezpodstawne wszczęcie alarmu można sądzić i karać jak dorosłych osoby już od 15. roku życia.

Twoja reakcja na artykuł?

14
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
15%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
7%
Złości
21
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
542
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Pogrzeb motocyklisty – pożegnanie
 
Kościół i wiara
Dziś jedno z ważniejszych świąt kościelnych
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group