Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9679
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Połączyli siły, by stworzyć miejsce dla muzyków i rodzin

Wtorek, 14 kwietnia 2015, 7:25
Aktualizacja: 7:29
Autor: Angela/UM
Jelenia Góra: Połączyli siły, by stworzyć miejsce dla muzyków i rodzin
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jeszcze w tym roku w Jeleniej Górze powstanie „Rockowy Orlik” z rodzinnym miejscem spotkań. Dwa zadania połączone w jedną inwestycję zostaną zrealizowane, mimo że osobne projekty nie zebrały wystarczającej liczby głosów w budżecie obywatelskim. Wszystko dzięki pozyskaniu pieniędzy zewnętrznych przez Przystań Twórczą i dofinansowaniu miejskiemu.

O „Rockowy Orlik” czyli salę wyposażoną w instrumenty i wzmacniacze dla młodych zespołów muzycznych w tegorocznym budżecie obywatelskim wnioskował Zbigniew Muczyński z zespołu Leniwiec (pisaliśmy o tym we wrześniu minionego roku w artykule: Rockowy Orlik dla młodych muzyków?).

To on wskazał lokalizację sali w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej (w sali dzierżawionej przez Przystań Twórczą). Póki co, są to dwa pomieszczenie magazynowe o łącznej powierzchni 42 mkw., ale niebawem staną się one centrum rozwoju młodych muzyków i centrum spotkań dla całych rodzin.

Cieplickie Centrum Kultury „Przystań Twórcza” połączyło swój pomysł stworzenia „rodzinnego miejsce spotkań” oraz inicjatywę Zbigniewa Muczyńskiego „Rockowego Orlika” i wystąpiło do resortu kultury o dofinansowanie. Z tego źródła pozyskano 80 tys. zł. Przystosowanie i wyposażenie pomieszczeń rozpocznie się w czerwcu br.

- Planujemy, by po przetargach i przygotowaniach rozpocząć tę inwestycję w czerwcu br., a zakończyć przed schyłkiem kalendarzowego lata 2015 – mówi Ewelina Marciniak, dyrektor „Przystani Twórczej”. – Będzie to Rockowy Orlik – Rodzinne Miejsce Spotkań”, idea jest wewnętrznie spójna - podkreśla.

Realizację tego zadania finansowo wsparły również władze Jeleniej Góry.
- Podkreślałem i będę podkreślał, że inicjatywy mieszkańców są dla mniej bardzo istotną sugestią przy planowaniu wszelkich działań Miasta – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Jedną z przesłanek rozwoju jest budżet obywatelski. Niektóre zgłoszone tam pomysły, choć cieszyły się sporym wsparciem, nie znalazły się w finale i nie uzyskały dofinansowania z tego źródła, bo inne zyskały jeszcze więcej głosów. Ale zadeklarowałem, że będziemy poszukiwać wszelkich możliwości, by kolejne z listy – w miarę możliwości – wprowadzać do naszych planów, poszukując środków z innych źródeł. Często jest to możliwe, jak choćby w przypadku tych dwóch cieplickich inicjatyw – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1178
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group