Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7588
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Połączą ulicę Kopernika z Forteczną

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 listopada 2015, 9:13
Aktualizacja: Piątek, 27 listopada 2015, 15:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W przyszłym roku planowane jest połączenie ulicy Kopernika z Forteczną. Poniekąd inwestycja wywołana jest decyzją wspólnoty, po której terenie dotychczas odbywa się ruch, ale jak podkreśla wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak – już dawno powinno to być zrobione.

- Teren wspólnoty to teren prywatny. Wspólnota mieszkaniowa zdecydowała, że w wyniku przejazdów (nie tylko ich samochodów) ulega degradacji droga, a przede wszystkim garaże, które znajdują się pod tą drogą i z tego względu wystąpili do nas z pismem, że nie wyrażają zgody na przejazd – powiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Jedna z propozycji wspólnoty dawała możliwość dalszego użytkowania dotychczasowej drogi w kierunku ul. Kopernika, ale pod warunkiem, że Miasto wyremontuje podziemne garaże wspólnoty. - Byśmy musieli wyremontować garaże, które nie są naszą własnością. Tak naprawdę dojazd do ulicy Kopernika jest dzisiaj bardzo skomplikowany (pomiędzy zaparkowanymi samochodami, dodatkowo niedobry skręt w lewo w ulicę Pionierów Jeleniej Góry) – tłumaczył Jerzy Łużniak.

W związku z tym Miasto zdecydowało, że przebuduje drogę z ul. Kopernika na Forteczną. Inwestycja ma być zrealizowana w 2016 r., a jej szacowany koszt to 400 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz

kazimierzp 26-11-2015 9:24
Są ulice w mieście po których wolno się poruszać, ale są w fatalnym stanie technicznym. Uliczki wokół placu Ratuszowego są wyłączone z powszechnego ruchu i są w dobrym stanie technicznym. Zanim zacznie się robić ułatwienia dla ruchu na tym terenie, może najpierw miasto dopilnuje aby tam gdzie jest strefa piesza (a tak mówią wywieszone znaki), gdzie są znaki zakazu wjazdu o których znaki też na wjazdach mówią (choćby obok miejsca z którego były robione zdjęcia). Jeżeli jednak można tam jeździć to niech się skończy fikcja z zakazami. Wszystkie ulice w obrębie dawnych murów obronnych są pozastawiane samochodami stojącymi i wjeżdżającymi tam bezprawnie i nie płacącymi za parkowanie! Prawo powinno być jednakowe dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych - czy po prostu łamiących. W tym są radni!
~` 26-11-2015 10:05
Od radnych wara dzięki nim nasze miasto jest takie piękne i błyszczące ludzie szczęśliwi a zapach cudowny.
~jelonekM 26-11-2015 10:12
Do Kazimierza : cóż tam skromne znaki zakazu wobec szacunku dla prawa jaki okazuje sejm .
~sejsmograf 26-11-2015 10:53
Wczoraj w Sejmie ktoś przytomnie zauważył co zostało z Prawa i Sprawiedliwości. Zostało "i".
~lomnicka 26-11-2015 12:30
Może miasto odpowiednio odbierze wykonane prace na łomnickiej panowie mimo nowego asfaltu wycina asfalt w okół studzienek i latają. Jak to jest możliwe jak to jest nowo wykonana droga. takie rzeczy tylko w Polsce
~znafffca 26-11-2015 14:39
Faktem jest, że jedyny dojazd do przychodni na Kopernika, prowadzi przez zakazy ruchu i różne ograniczenia. Oczywiście, nikt się do tego nie stosuje, bo durne decyzje widać z daleka. Ten temat istnieje od dziesiątków lat i kto oddał wspólnocie teren, nie załatwiając przy tym sprawy przejazdu? Mamy baranów nie władze, każdy knot wyłazi po latach, kiedy zauważą go prości ludzie. A fachowcy... No cóż. Nie ma takich.
~devilek 26-11-2015 16:14
a ciekawe, gdzie zniknęły artykuły o knotach na stadionie ... czyżby muzealnik do redakcji zadzwonił ... ?
~Alina Halina 26-11-2015 16:16
Swoją drogą ostatnio na znaku widniał napis że zakaz nie dotyczy mieszkańców. Ale co np z użytkownikami kamienic przy chociażby placu ratuszowym, budynków na Kopernika - ale użytkowników lokali, a nie mieszkańców. Przecież Ci ludzie też muszą jakoś dojechać pod te budynki. Zaraz się odezwą głosy że jak tam pracują to mają parking na pisarskiej. Wg mnie temat nie do rozwiązania. Jak weryfikować kto ma Wjeżdżać? Zameldowanie? Przecież mogę być zameldowana gdzieś indziej a mieszkać np na Kopernika. Co z dojazdem do przychodni? Czy jeśli jestem pacjentka takowej a mieszkam np na wolności to czy mogę stanąć na Kopernika lub pionierów i powiedzieć że ja do przychodni? szczerze to chory temat, gdyby miasto nie chciało zarobić na każdym wolnym miejscu do parkowania nie byłoby tematu
~sajmon 26-11-2015 16:17
Mam nadzieję że zadba ktoś o ruch pieszych przed przebudową a nie obudzi się po odbiorze jak to zazwyczaj bywa :) A po garażach i tak mieszkańcy będą jeździć chyba że władza po złości odetnie im dojazd :)
kazimierzp 26-11-2015 16:19
Przy Kopernika gdy wprowadzono strefę bez ruchu samochodowego nie było przychodni. Gdyby NFZ, właściciele przychodni podchodzili rzetelnie do swej pracy to nigdy w tym miejscu przychodni by nie było! Ale wszyscy kierują się zasadą: "jakoś to będzie". I rzeczywiście wszyscy mają w "głębokim poważaniu" wszelkie przepisy ruchu o nie tylko. Wszyscy którzy mieszkają poza strefą "bez ruchu samochodowego" opłacają co pół roku haracz na rzecz miasta w wysokości 200 zł/6 miesięcy. Ci co mieszkają nie płaca nic!?! Są widoczne znaki "zakaz ruchu". zakaz wjazdu". Ci co mieszkają w tej strefie mają to w d...! Za zajmowanie innych terenów dla swoich samochodów kroi się innych użytkowników na 140 z za miejsce.
~sajmon 26-11-2015 16:21
A tak ogólnie jako mieszkaniec tej wspólnoty to ja myślałem zawsze że to taki deptak przed sklepami był a nie droga :) No bo jakoś chodnika tam nie ma :)
~Alina Halina 26-11-2015 16:26
Boli Pana Kazimierza ten temat, boli niemiłosiernie. Juz niejednokrotnie go poruszał chociażby na Fb - chodząc z aparatem po mieście i robiąc zdjęcia... Widać że też płaci.. Ja widzę jedno rozwiązanie. Niech miasto wycofa się z chorych zakazów wjazdow, opłat za każde możliwe miejsce do parkowania - swoją drogą tylko czekać aż na zabobrzu postój będzie płatny. Niech zostaną płatne parkingi np na pijarskiej, a miejsca przy ulicach będą za free. I tak je obsługują jakieś obce firmy które miastu dają za to grosze a same kryją zyski.. A jeśli chodzi o przychodnie to jest tam minimum 10 lat.. Stara przychodnia kolejowa z Wincentego pola została tam przeniesiona z tego co pamiętam...
~sajmon 26-11-2015 16:29
Do ~Alina Halina Hmmmm... Ja tam parkuję chociaż zameldowany jestem gdzie indziej :) mam to gdzieś :) Mieszkam tam od dawien dawna a znak mówi nie dotyczy mieszkańców :)
~Alina Halina 26-11-2015 16:29
A co do wpisu z godz 16.21 to zgadzam się w 100 procentach
~jel 26-11-2015 18:32
Miasto inwestorem!!! Żeby tylko nie spieprzyli jak stadiomu, term, parku, ul. Aarszawskiej, idt. itp
~maria123 26-11-2015 19:55
przychodnie na Kopernika są od 1999 roku
~darojg 26-11-2015 20:05
Ciekawe czy przychodnie użytkują pomieszczenia za friko, czy może płacą cieżkie pieniądze wspólnocie?
~sajmon 26-11-2015 20:42
A może by tak włodarze miasta upubliczniły by plany inwestycji jakąś mapkę co do projektu . Bo obawiam się że o pieszych nikt tu nie pomyśli jak zawsze. Tak jak skasowali chodnik nieopodal schodków. Przypominam że te schodki to częsta droga dzieci do i z szkoły. I jestem ciekaw jak zostanie tam rozwiązany ruch pieszy co do dojścia do schodów ? i jak rozmieścicie przejścia dla pieszych ? I jak Kopernika ma być drogą czy zostaną wykonane chodniki pod sklepami ? Chyba że to jakiś kolejny tajny projekt z naszych pieniędzy :)
~sajmon 26-11-2015 20:47
I nadal domagam się naprawienia szkody i odbudowania chodnika który zagrabiliście i nawet ziemniaków nie posadziliście :) A nie dbacie tylko o swoje blaszanki :)
~do kazimierzp 26-11-2015 22:59
Panie Kazimierzu proszę przestać parkować samochód na chodniku pod swoim okienkiem.
~sajmon 27-11-2015 0:26
Cytat z 2012 r. - "Kazimierz P zaproponował, by władze Jeleniej Góry przekwaterowały ludzi z domów przy placu Ratuszowym w inne miejsca, a puste miejsca przeznaczyły pod hotele i hostele. Dopiero wtedy – argumentował były wiceprezydent Jeleniej Góry, a przede wszystkim miłośnik tego miasta – plac ożyje i będzie zasługiwał na miano rynku." ja tam panu w dbałość o mieszkańców nie wierzę ;) Pogonił by nas pan Niemcom :)
kazimierzp 27-11-2015 1:00
@22:59! Parkuję na pasie drogowym, a gdy stawiam na chodniku tak jak i wielu innych użytkowników dróg (gdy na jezdni nie ma miejsca) to zostawiam zgodnie z przepisami co najmniej 1,5 metra przejścia. Mimo, że jestem mieszkańcem przy tej ulicy muszę płacić za parkowanie samochodem przy swoim domu (jest to 400 zł rocznie - tak jak stanowi uchwała RM). Nie wjeżdżam na tereny objęte zakazem ruchu i nie stawiam tam samochodu aby unikać płacenia - tak jak to robi wielu mieszkańców sąsiednich ulic. Zamierzam wspólnie z innymi mieszkańcami tego rejonu miasta wystąpić do sądu o nierównoprawne traktowanie mieszkańców. Chyba że Rada Miejska przyjmie takie rozwiązania prawa miejscowego który te nieprawidłowości wyprostuje. Tak jak to napisała jedna z komentatorek te nieprawidłowości dokumentuję.
~Majówka 27-11-2015 1:20
Z szacunku do mieszkańców ulicy Kopernika uważam, że jest to dobra inwestycja. Idąc tym tokiem myślenia może uda się w końcu naprawić naszą Majówkę, bo chluby to ona nie przynosi, a ma przecież służyć i mieszkańcom oraz turystom. Pozdrawiam jeleniogórzan i Radnych.
~wydojony przez 4 władzę sąd 27-11-2015 6:08
Panie wice prezydencie kazimierzu piotrowski radzę panu przenieść się do Przychodni przy ul.Kopernika która istnieje od początku NFZ zarządzana przez doktora Boguckiego ktory pierwszy miał nowości z komputeryzacji w przychodni.Zmuszony byłem zrezygnować z usług przychodni jak założono mi blokadę na samochód i 100zł mandat bo nie zauważyłem znaku" strefa zamieszkania".Niepełnosprawny wynocha z centrum.Teraz korzystam z usług wszelkiej maści w miejscowościach ościennych nikt . Nikt mnie się nie czepia czy zaparkuję krzywo czy na chodniku po apteką.Nawet nie muszę wyrabiać karty parkingowej którą mam na stałe.Spokojnie żyć można nie w paszczy POmyleńców.p.s.Zapisz się pan do tej przychodni są wspaniali lekarze od krążenia krwi i dotleniania mózgu.
~Alina Halina 27-11-2015 6:45
Panie wice, postaw się pan w roli kogoś kto zarabia 1800, ma dwójkę dzieci które musi poodwozić do szkół lub żłobków, kto mieszka 5-10 km od centrum i trzyma auto na strzeżonym parkingu, by rano móc z niego skorzystać. Dziwi się pan że będzie chciała taka osoba stanąć za darmo w pobliżu pracy? Chcę zauważyć, że część mieszkańców z Kopernika też pracuje i rano wyjeżdża autami do takowej pracy. Więc robią wolne miejsca,na ich miejsce przyjeżdżają ludzie którzy pracują przy Placu i Kopernika - a jest ich niemało.dlaczego mieliby się najzwyczajniej w świecie nie wymienić miejscami? Ale mówię tu o miejscach do parkingu, a nie chodnikach itp.. Mnie nie podoba się zrobiony postój na Pionierów wchodzący do rynku od Kopernika.Staje tam Papaj, fryzjer - swoim Citroenem oraz laska z urzędu-mini.
kazimierzp 27-11-2015 7:54
@6:08 i @6:45! A czy w którymś swym słowie pisałem wbrew temu co wy piszecie. Ja tylko uważam, że przepisy powinny być jednakowe dla wszystkich i wszyscy jednakowo traktowani. A moje "wice" to już bardzo dawna historia - mogę tylko stwierdzić, że jak byłem tym "wice" to na ulice objęte znakami zakazu nie wjeżdżałem (na plac Ratuszowy pod ratusz też nie) bo mnie nauczono, że "słowa uczą, a przykłady pociągają!".
~sajmon 27-11-2015 8:24
Do pana Kazimierza P :) Jestem jeleniogórzaninem z dziada pradziada dosłownie :) Z aktem własności w ręku nie z wieczystym użytkowaniem tylko prawdziwym właścicielem :) Proponuję panu niech pan sobie domek kupi z podwórkiem a ja tam będę parkował i nawet panu swoje auto pozwolę umyć i to wszystko za darmochę :) Bo do tego pan się tylko nadaje :)
kazimierzp 27-11-2015 8:35
Czytanie ze zrozumieniem nie przez wszystkich, jak widać, jest opanowane!:-)
~sajmon 27-11-2015 8:52
Łamać prawo to wy umiecie :) Za bardzo pan panie Kazimierzu do koryta się przyzwyczaił :) I zapomniał pan że własność to rzecz święta :) Nie wysiedli pan mieszkańców bo na to nie pozwolę :) Tak jak po wojnie nie potrafiliście wysiedlić mojej świętej pamięci Babci bo to uparta kobieta była :) A pana i pana kolegów za takie pomysły to ja bym pod trybunał stanu oddał i za zdradę społeczeństwa skazał :) Bo wy macie dbać o ludzi a nie ich wysiedlać i zagrabiać ich własność. Tak jak złodziej w sklepie tylko że wy to od razu chochlą kraść byście chcieli :)
~sajmon 27-11-2015 9:28
Ja tam nic nie płacę i nie będę :) Jak nie mam gdzie parkować to parkuję na tych śmiesznych kopertach :) Traktuję jak swoje :) Kiedyś jak były starocie i nie było miejsca to ściągnąłem Zenka i kazałem odholować samochód z obcą rejestracją i już miejsce miałem :) A pan tak nie potrafi :) Ma pan problem z parkowaniem :) Ja nie :) I nigdy mandatu nie dostałem i nie dostanę :)
~Ałtor 27-11-2015 13:46
oglądajcie dalej tefałen zaj3busy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group