Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6259
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pół wieku jeleniogórskiej „Handlówki”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 października 2012, 16:49
Aktualizacja: 16:53
Autor: Angela
Fot. Angela
Około 200 absolwentów przybyło dzisiaj (05.10) do jeleniogórskiego Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, by wspólnie świętować 50 lat istnienia popularnej „Handlówki”, w której wielu zdobyło solidny zawód i doświadczenie. Historia szkoły to kilku dyrektorów, setki nauczycieli i około 12 tysięcy absolwentów.

Podczas dzisiejszej uroczystości nie zabrakło przedstawicieli z całego Dolnego Śląska: posłów i senatorów, przedstawicieli władz i samorządu dolnośląskiego i lokalnego, byłych oraz obecnych dyrektorów i nauczycieli szkoły, dyrektorów i szefów zaprzyjaźnionych szkół i instytucji. Co najważniejsze – byli także absolwenci i uczniowie szkoły.

- Maturę zdawałem w roku 1997, czyli ładne kilka lat temu. W tym roku będziemy świętować 15-lecie po maturze i chcemy coś z tej okazji zorganizować. Wielokrotnie odwiedzaliśmy naszą wychowawczynię, która jest z nas bardzo dumna, staramy się co roku spotykać. Jak wspominam pobyt w tej szkole? To był naprawdę fajny czas, który zaprocentował – mówił Kamil Surowik, absolwent „Handlówki”. – Ta szkoła dała mi solidne podstawy. Na dzisiaj przygotowaliśmy 30 kilogramowy tort, który mam nadzieję będzie wszystkim smakował – dodał.

Oto można było być spokojnym. Drugim imieniem tej placówki jest właśnie „Gastronom”, który słynie z tego, że uczniowie przygotowują w nim przepyszne potrawy i ciasta. Tak było i dzisiaj, kiedy to część klas zafundowała jubileuszowym gościom pierogi, gulasz, gołąbki, zimne przystawki i wiele innych przysmaków.

- Są różne opinie o tej szkole. Ja uczę się tu dwa lata i muszę przyznać, że przede wszystkim świetnie przygotowuje ona do zawodu. Mamy tu dobry sprzęt, świetną kadrę i jeśli ktoś chce naprawdę wiele może się tu nauczyć – mówiła Edyta Makowiec, obecna uczennica.

Dla Danuty Pawłowicz, obecnej dyrektor szkoły był to złoty jubileusz, pełny wzruszeń i emocji.
- Jest to wielka historia i ogrom ciężkiej pracy nauczycieli i dyrektorów tej szkoły, dzięki której nasza placówka kojarzy się z wspaniałymi kateringami, pysznym jedzeniem, solidnym wykształceniem i przygotowaniem do zawodu. Naszych absolwentów można spotkać wszędzie, w całym kraju i całej Europie. To jest nasz sukces, z którego dzisiaj chcemy się wspólnie cieszyć – mówiła Danuta Pawłowicz.

Obecny na uroczystości zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj podkreślał, że bez tej szkoły i jej absolwentów Jelenia Góra nie byłaby taka sama.

- Wielu ważnych ludzi, którzy są radnymi, posłami, aktorami, przedsiębiorcami wyszli właśnie z tej szkoły – mówił Hubert Papaj, wiceszef miasta. – Popularna „Handlówka” to bardzo ważna placówka w naszym mieście , która kształci w konkretnych zawodach niezwykle ważnych dla naszego turystycznego regionu. Cieszymy się, że ta szkoła tak funkcjonuje. W minionym roku dzięki projektowi unijnemu udało nam się ją doposażyć w pracownie do praktycznej nauki zawodu za ogromne pieniądze. Dyrekcji, nauczycielom, uczniom i absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego – mówił Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~hahaha 5-10-2012 19:34
Dawno się tak nie ubawiłem oglądając te zdjęcia!!!
rymcycymka 5-10-2012 20:11
Handlowiec jest solidnym człowiekiem ! .. i gdy dokonasz zamówienie to dostarczy w czasie .. nawet teściową ! ..gdyż, opóznienie grozi już .. brzydkim zapachem
~Mechanik 5-10-2012 20:43
na a 19.10 jeszcze większa impreza, czyli 65-lecie MECHANIKA na Obrońców Pokoju 10, zapraszamy absolwentów i zainteresowanych do auli na godzinę 13.00, szczegóły na http://zstmechanik.edujg.pl/pl/article/338
~jelgór 5-10-2012 23:06
a w przyszłym roku stulecie żeroma, to będzie impreza!
kazimierzp 5-10-2012 23:11
A 7 listopada 2012 minie 110 lat jak istnieje przy ulicy Cieplickiej 34 Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w momencie powstania nazywała się Holtzschnitzschule a ulica przy której się mieści zwana była Hermsdorferstrasse (czyli Sobieszowska).
~rrrq 6-10-2012 1:36
OOOO Pan Ochlik xD
~NastraKor 6-10-2012 9:35
Rozumiem, że rektor Gradkowski (zdjęcie 6) też skończył Handlówkę.
~zorro 6-10-2012 9:55
Edyta swoją wypowiedzią ma nadzieje ze zyska u oczach nauczycieli Handlówki XD jedzie to lizodupstw** gdyz wypowiedz przekłamana.
~szarik 6-10-2012 10:04
Niech dzisiaj w atrapie autografy wręcza XD XD
~autobus mały 6-10-2012 21:08
No to wojtex niech się szykuje na zjazd kierowców on ci rekordzista ciao zadzy
~kdfjdisgs__ 6-10-2012 23:31
Hmm ktoś zazdrosny o Edyte??? To czemu do niej nie wyburzy tylko anonim. śmieszne trochę, robią tak osoby które się czegoś boją albo chcą w ryja zarobić, a to można załatwić bez problemu ;)
~wrózka 7-10-2012 7:53
Nie ma to jak te grubaski ze sklepów mięsnych i Barów Turystycznych. Z Takimi tuszami to gospodarka ma co robić , chociażby ile to materii na kieckę potrzeba wyprodukować, ile ciasteczek itd. CZY to był konkurs na największy rozmiar XXXXL ? Handlowcy to zapewne wiedzą? Jak siedzą to wiedzą? Tylko Czernow ten różowy kubraczek nie pasował .O smakach,zapachach i kolorach władzy jak powiedział Iwaszkiewicz lepiej nie dyskutować!!!
~paulaw 7-10-2012 13:33
A ja tak czekalam na to wydarzenie i ominęłam, szkoda,że szkoła nie powiadamiała byłych absolwentów o 50-leciu, a wspominam naukę w tej szkole bardzo dobrze. No, ale trudno się mówi.
~...handlowka 8-10-2012 17:06
genialnie,a zdjęcia przedstawienie nie ma, oni tylko kręcili tych co nie trzeba i po 50 zdjęć władz miasta ...
~Absolwentka 4-12-2012 1:19
Jestem absolwentką tej szkoły, uczęszczałam do TECHNIKUM ORGANIZACJI USŁUG GASTRONOMICZNYCH i jestem bardzo zadowolona, polecam, ponieważ szkoła uczy życia, samodzielności, praktyki, gotowania. 1 rok dłużej nauki niż w liceum, ale po technikum tak samo można zdać maturę i wybrać się na studia, a dodatkowo zdobywasz ZAWÓD i wiedzę, którą wykorzystasz w życiu codziennym bądź na dalszych studiach gastronomicznych. Warto było:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group