Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 5616
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pół wieku jeleniogórskiej „Handlówki”

Piątek, 5 października 2012, 16:49
Aktualizacja: 16:53
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pół wieku jeleniogórskiej „Handlówki”
Fot. Angela
Około 200 absolwentów przybyło dzisiaj (05.10) do jeleniogórskiego Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, by wspólnie świętować 50 lat istnienia popularnej „Handlówki”, w której wielu zdobyło solidny zawód i doświadczenie. Historia szkoły to kilku dyrektorów, setki nauczycieli i około 12 tysięcy absolwentów.

Podczas dzisiejszej uroczystości nie zabrakło przedstawicieli z całego Dolnego Śląska: posłów i senatorów, przedstawicieli władz i samorządu dolnośląskiego i lokalnego, byłych oraz obecnych dyrektorów i nauczycieli szkoły, dyrektorów i szefów zaprzyjaźnionych szkół i instytucji. Co najważniejsze – byli także absolwenci i uczniowie szkoły.

- Maturę zdawałem w roku 1997, czyli ładne kilka lat temu. W tym roku będziemy świętować 15-lecie po maturze i chcemy coś z tej okazji zorganizować. Wielokrotnie odwiedzaliśmy naszą wychowawczynię, która jest z nas bardzo dumna, staramy się co roku spotykać. Jak wspominam pobyt w tej szkole? To był naprawdę fajny czas, który zaprocentował – mówił Kamil Surowik, absolwent „Handlówki”. – Ta szkoła dała mi solidne podstawy. Na dzisiaj przygotowaliśmy 30 kilogramowy tort, który mam nadzieję będzie wszystkim smakował – dodał.

Oto można było być spokojnym. Drugim imieniem tej placówki jest właśnie „Gastronom”, który słynie z tego, że uczniowie przygotowują w nim przepyszne potrawy i ciasta. Tak było i dzisiaj, kiedy to część klas zafundowała jubileuszowym gościom pierogi, gulasz, gołąbki, zimne przystawki i wiele innych przysmaków.

- Są różne opinie o tej szkole. Ja uczę się tu dwa lata i muszę przyznać, że przede wszystkim świetnie przygotowuje ona do zawodu. Mamy tu dobry sprzęt, świetną kadrę i jeśli ktoś chce naprawdę wiele może się tu nauczyć – mówiła Edyta Makowiec, obecna uczennica.

Dla Danuty Pawłowicz, obecnej dyrektor szkoły był to złoty jubileusz, pełny wzruszeń i emocji.
- Jest to wielka historia i ogrom ciężkiej pracy nauczycieli i dyrektorów tej szkoły, dzięki której nasza placówka kojarzy się z wspaniałymi kateringami, pysznym jedzeniem, solidnym wykształceniem i przygotowaniem do zawodu. Naszych absolwentów można spotkać wszędzie, w całym kraju i całej Europie. To jest nasz sukces, z którego dzisiaj chcemy się wspólnie cieszyć – mówiła Danuta Pawłowicz.

Obecny na uroczystości zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj podkreślał, że bez tej szkoły i jej absolwentów Jelenia Góra nie byłaby taka sama.

- Wielu ważnych ludzi, którzy są radnymi, posłami, aktorami, przedsiębiorcami wyszli właśnie z tej szkoły – mówił Hubert Papaj, wiceszef miasta. – Popularna „Handlówka” to bardzo ważna placówka w naszym mieście , która kształci w konkretnych zawodach niezwykle ważnych dla naszego turystycznego regionu. Cieszymy się, że ta szkoła tak funkcjonuje. W minionym roku dzięki projektowi unijnemu udało nam się ją doposażyć w pracownie do praktycznej nauki zawodu za ogromne pieniądze. Dyrekcji, nauczycielom, uczniom i absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego – mówił Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group