Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 14349
Zalogowanych: 44
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pokaz "piratów"

Czwartek, 8 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 8 lutego 2007, 16:44
Autor: TEJO
To nie tytuł popularnego filmu Romana Polańskiego, ale skopiowane nielegalnie płyty DVD, z których obraz pokazywał publicznie pracownik Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Pracownika kilka dni temu przyłapała policja podczas projekcji. Ustalono, że wykorzystał on sześć pirackich krążków do pokazów dla szerszej publiczności.

Policja ustaliła, że pokrzywdzona została firma Imperial Entertainment Home Video w Warszawie. Trwa szacowanie strat poniesionych przez legalnego dystrybutora.

Policja przypomina, że rozpowszechnianie bez zezwolenia oraz kopiowanie płyt jest nielegalne. Jeszcze nie wiadomo, czy wobec pracownika, który złamał prawo, zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Za nielegalne pokazy pirackich płyt grozi co najmniej kara grzywny, a w drastycznych przypadkach – nawet do pięciu lat więzienia. Podobne sankcje prawne można zastosować w przypadku handlowania płytami bez cech legalności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
325
W Internecie
27%
Stacjonarnie w sklepie
65%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
8%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Inne wydarzenia
Biegamy w Jeleniej [ATRAKCJE, UTRUDNIENIA]
 
Pogoda
Noce wciąż chłodne i może popadać
 
Kultura
Wytańczyli aż 4 złota!
 
Aktualności
Nowe komisariaty otwarte
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group