Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4712
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pojemniki ze śmieciami pod ziemię

Wtorek, 10 listopada 2015, 7:54
Aktualizacja: 22:42
Autor: UM
Jelenia Góra: Pojemniki ze śmieciami pod ziemię
Fot. Archiwum
W sferze zagospodarowania odpadów komunalnych rozpoczyna się w Jeleniej Górze nowy etap, czyli chowanie pojemników pod ziemię. Pierwsze takie „gniazdo” pojawi się w rejonie ul. Bankowej. Prace przy jego budowie zaplanowano w przyszłym roku.

– Budowa gniazd na odpady komunalne w zabytkowych strefach Jeleniej Góry jest naturalną potrzebą – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Musimy w systemowy sposób zbierać odpady, w tym segregowane, a trudno jest wystawiać pojemniki na nie przed zabytkami. Stąd idea, by tam, gdzie brakuje wygodnych dla mieszkańców, a dyskretnie lokowanych pojemników, przy gęstej zabudowie, wąskich przejściach, itp., po prostu chować je pod ziemią. Pierwszy z takich przetargów będzie dotyczył rejonu ulicy Bankowej – informuje Jerzy Łużniak. - Prace przy budowie tego „gniazda” rozpoczną się najwcześniej w sierpniu przyszłego roku – dodaje wiceprezydent.

Przedmiotem przetargu jest zaprojektowanie, wybudowanie gniazda i świadczenie usług serwisowych przez okres 36 miesięcy od daty jego przekazania do użytkowania. Wskazano konkretną działkę, której będzie to dotyczyć. Ten, kto wygra przetarg będzie musiał też dostarczyć karty „czipowe” dla mieszkańców okolicznych domów, z funkcją zamykanie i otwierania boksów.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group