Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8552
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Pojedynek” na IV Festivalu dell'Arte

Czwartek, 16 lipca 2015, 7:52
Aktualizacja: 7:55
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Pojedynek” na IV Festivalu dell'Arte
Fot. Archiwum Organizatora
21 sierpnia (w piątek) o godz. 19.00 w jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida, w ramach IV Festivalu dell'Arte, warszawski Teatr Polonia zaprezentuje spektakl Pojedynek – zabawa w detektywa” autorstwa Anthony'ego Shaffera w adaptacji i reżyserii Błażeja Peszka w wykonaniu Jana Peszka i Błażeja Peszka. Bilety dostępne w Pałacu Paulinum (tel.: 75–64–94–400).

- Peszek kontra Peszek, czyli ojciec i syn w spektaklu. To jedyny taki aktorski pojedynek! – zapowiadają twórcy spektaklu. - “Pojedynek” to świetnie napisany tekst, w którym śmiech przeplata się z grozą, od początku napięcie narasta, atmosfera jest gęsta i toczy się tajemniczy pojedynek na słowa i emocje, a my do samego końca nie wiemy, co było blefem ze strony bohaterów, a co faktami, które ten pojedynek wywołały.

Andrew Wyke (w tej roli Jan Peszek), kabotyński literat, autor poczytnych kryminalnych powieści, milioner zdradzany przez młodą żonę, zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla (Błażej Peszek). Z pozoru niewinne spotkanie zamienia się w pozbawianą reguł grę, którą Andrew i Milo toczą między sobą. W tej grze wszystko jest możliwe. Para wyrafinowanych graczy zastawia sieć pułapek, w które wpada zarówno widz, jak i policja prowadząca śledztwo.

“Pojedynek - zabawa w detektywa” to błyskotliwym thriller na podstawie dramatu napisanego w roku 1971 przez Anthony'ego Shaffera (w przekładzie Cecylii Wojewody). Sztuka “Detektyw” doczekała się dwukrotnie ekranizacji. W 1972 r. przez Josepha L. Mankiewicza, z udziałem Laurence'a Oliviera i Michaela Caine'a, którzy wraz z reżyserem i kompozytorem (Johnem Addisonem) zdobyli nomację do nagrody Oscara. I w 2006 roku w adaptacji Harolda Pintera, jako “Pojedynek”, w reżyserii Kennetha Branagha, z Judem Law i ponownie Michaelem Cainem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group